הנערות שהתעללו ברבקה אן סדוויק
השריף מנסה למנוע מהשתיים להתעלל בנערות נוספות (מימין: גוואדלופה שו, משמאל: קייטלין רומן)

"כן, התעללתי ברבקה והיא התאבדה אבל לא איכפת לי" - כך כתבה בשבת האחרונה גוואדלופה שו בת ה-14 בפייסבוק וזיעזעה את משטרת מחוז פולק שבפלורידה, שבצעד חריג החליטה לא רק לעצור את הקטינה אלא אף לחשוף לציבור הרחב את שמה, תמונתה והסטטוס שלה - צעד שמספר גופי תקשורת התקשו לעכל ולכן צנזרו את השמות.

ביום שלישי האחרון, כינס השריף המקומי, גריידי ג'אד מסיבת עיתונאים בה התנוסס תדפיס ענק של הסטטוס. ג'אד אמר לעיתונאים כי "מרגיז אותי שההורים לא עושים מה שהורים אמורים לעשות". לדבריו, "הורים אחראים נוקטים צעדים משמעתיים". עתה חוקרים הוא ואנשיו את האפשרות להעמיד את ההורים לדין על מעשי בתם.

בואו לפייסבוק של נקסטר

רבקה אן סדוויק
"היא התאבדה אבל לא איכפת לי". רבקה אן סדוויק

הפרשה החלה בשנה שעברה, כאשר חברה לשעבר של רבקה אן סדוויק בת ה-12 החל לצאת עם שו. הילדה "המבוגרת" יותר התחילה לאיים על סדוויק בבית הספר והסיתה נגדה את מי שהיתה לפני כן חברתה הטובה ביותר של רבקה, קייטלין רומן, גם היא בת 12. השתיים נהגו להכות אותה ולכנותה בכינויי גנאי, עד שבדצמבר 2012 היא ניסתה להתאבד על ידי חיתוך כלי הדם בפרק כף היד.

בשלב זה הוציאו אותה הוריה מבית הספר והחלו לחנך אותה בבית, ולאחר מכן העבירו אותה לבית ספר אחר, אך ההתעללות נמשכה באמצעות הרשת החברתית פייסבוק. בחודש שעבר התאבדה סדוויק בקפיצה ממבנה גבוה במפעל בטון.

כאמור, בשבת נעצרו גוואדלופה ורומן בעקבות חילופי דברים בפייסבוק בהם הביעו זלזול בהתאבדות של סדוויק. עתה, לדברי השריף ג'אד, נשקלות האפשרויות כדי למנוע מהשתיים, שכנראה לא הפיקו לקחים מהפרשה, להתעלל בחברות נוספות.

>> בת 17 נאנסה והתאבדה: המשטרה התעלמה, אנונימוס חשפו את תוקפיה 

>> הנערה ושחקני הפוטבול: האונס שמסעיר את הרשת