בגלל ביקורת נגד הממשל: סינגפור הודיעה אתמול (שבת) כי נתנה הוראה לפייסבוק לצרף את תג "פייק ניוז" לפוסט שפורסם ב-23 בנובמבר ומכיל האשמות נגד מעצרו של חושף שחיתויות והונאת בחירות. "פייסבוק נדרשת, על פי חוק, להודיע לכם כי הממשל בסינגפור טוען שהפוסט המדובר כולל מידע כוזב", כך נכתב בהודעה שצורפה בתחתית הפוסט.

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, ארגוני זכויות תקפו את חוק הפייק ניוז של סינגפור, שנכנס לתוקף בחודש אוקטובר, וטענו כי הוא יכול לאיים על חופש הביטוי באינטרנט לא רק במדינה, אלא גם במקומות אחרים בדרום מזרח אסיה.

החוק מאפשר לממשלה להורות לרשתות חברתיות להסיר, לתקן או לסמן את מה שהם רואים כמידע כוזב. אדם שנמצא אשם בפרסום פוסטים מהסוג יכול להיענש בחומרה ולהיכנס למאסר של עד חמש שנים. בנוסף, החוק גם אוסר על שימוש בחשבונות או בבוטים מזויפים להפצת חדשות מזויפות. במקרה הזה הקנס יכול להגיע עד ל-1 מיליון דולר ולתקופת מאסר של עד 10 שנים.

בפייסבוק התייחסו לפרסומים ואמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי "כיוון שמדובר בימים הראשונים של כניסת החוק לתוקף, אנו מקווים כי ממשלת סינגפור תעמוד בהבטחותיה לא לפגוע בחופש ביטוי, וכי הכל יעשה בשקיפות ובצורה מדודה".