בימים האחרונים החלו ישראלים רבים לשים לב להודעה מוזרה ששתולה להם אי שם בפיד של פייסבוק. לפעמים היא "נעוצה" בראשו, לפעמים מופיעה באמצע בין שני פוסטים לא קשורים - אבל תמיד בולטת לעין בעיצוב הלא שגרתי שלה.

"הי אליסה", נכתב בהודעה (בתרגום חופשי), "אנו פועלים תמיד כדי לשפר את פייסבוק, ולכן הוספנו דרכים נוספות להשתמש בזיהוי פנים, בנוסף להצעת תיוג. לדוגמה, טכנולוגיית זיהוי פנים יכולה לעשות דברים כמו:
- למצוא תמונות שמציגות אותך אך לא תויגת בהן;
- לסייע להגן עליך מפני זרים שמשתמשים בתמונה שלך;
- לספר לאנשים לקויי ראייה מי נמצא בתמונה או בסרטון שלך.
השליטה בזיהוי הפנים היא שלך. ההגדרה כעת היא 'מופעל', אך אפשר להפוך אותה ל'לא מופעל' בכל עת, והיא תופעל על תכונות שאולי נוסיף מאוחר יותר".

טוב, תסבירו לי את זה תכל'ס

נאמר את כך: פייסבוק מאוד גאה ביכולת שלה לפגוע לכם בפרטיות. זיהוי הפנים שלה טוב יותר מזה של ה-FBI, והיא מנסה לשכנע אותנו כל הזמן שזה טוב.

אז עכשיו, כפי שדיווחנו כבר לפני חודשיים, חוץ מלזהות את הפנים שלנו בתמונות של אחרים ולהציע להם לתייג אותנו גם אם לא רצינו שבפיד של החבר'ה יופיע שבילינו אתמול במועדון מפוקפק, פייסבוק סוף סוף תיתן לכם משהו בתמורה להפרת הפרטיות: היא תבדוק אוטומטית אם פתחו פרופיל מזויף עם תמונה שלכם, ותעזור לחברים עיוורים וכבדי ראייה לדעת מתי אתם מופיעים בתמונות.

וכמובן שהחלק הכי טוב הוא שסוף סוף פייסבוק טורחת לתת לנו דרך קלה לבקש ממנה להפסיק לזהות אותנו. כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על הטקסט האפור בתחתית ההודעה, או להיכנס בכל זמן שתרצו ל"הגדרות זיהוי פנים" שנמצאות כאן, או תחת "הגדרות חשבון" (באנדרואיד זה קרוב לתחתית התפריט באפליקציה, באייפון בתת-התפריט אחרי לחיצה על "הגדרות") ולשנות את ההגדרה מ"כן" ל"לא".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הירשמו לערוץ הטלגרם שלנו, @nextil