"מטבע כסף כבן אלפיים שנה, ששימש בימי בית המקדש השני כמטבע מחצית השקל, התגלה לאחרונה ביישוב נווה צוף שבבנימין" - כך נכתב בפוסט בפייסבוק בעמוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו. התיאור הזה ליווה תמונה של מטבע, ובהמשך נכתב שהתגלית היא עדות נוספת לקשר העמוק שבין ישראל לארצו ולירושלים. בשעות הצהריים הפוסט נמחק מהרשת.

איש לא חלק על קיומם של פריטים ארכיאולוגים כאלה ועל התיישבות מוקדמת באזור. אך יתכן שהמטבע הספציפי הזה כנראה לא בן 2000 שנה, אלא לכל היותר בן שנתיים. לכן בשעות הצהריים הפוסט של נתניהו הוסר מהעמוד. ראש הממשלה התבסס, וככל הנראה הוטעה, על כלי תקשורת שפרסמו הידיעה על המטבע ועל הילדה שמצאה אותו, לפי דיווח של העין השביעית.

באתר timesofisrae, שגם פירסם את הידעה, בדקו אותה שוב והסבירו כי המטבע הספציפי שמצולם הוא כנראה רק העתק של מטבע ישן, שאותו מטביעים ילדים כמזכרת מביקור במוזיאון ישראל.  בינתיים, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הגיב לדברים שבו האשים: "העיסוק של ראש הממשלה מחליש את הזיקה שכתובה בכל עמוד בספר התנ"ך". 

יונתן אוריך מצוות הדיגיטל של רה״מ נתניהו מסר בתגובה: "קיבלנו טענות לכאן או לכאן בעקבות הפרסום ולכן הורדתי את הפוסט עד שנברר את הפרטים".