מעשה שובבות או חשש ממשטרת הצניעות של פייסבוק? משרד התיירות של אוסטרליה עורר סערה מוזרה ברשת, אחרי שפירסם תמונה של קנגורו שוכב על דשא במעין פוזה חושפנית, כשאיבר מינו מטושטש.

בפוסט שצורף לתמונה, שנכון לעכשיו קיבלה למעלה מ-30 אלף לייקים ואלפי שיתופים ותגובות, נכתב: "נהנה מאחר צהריים עצל. *צונזר עבור פייסבוק". הבדיחה כנראה לא הצחיקה חלק גדול לאוסטרלים שהחלו לתקוף את המשרד בתגובות בפייסבוק. 

הי גירל, הקנגורו המצונזר  (צילום: Featherdale Wildlife Park)

בואו לפייסבוק של נקסטר, אצלנו לא מצנזרים קנגורו

"צנזורה של איברי הרבייה של בעלי חיים היא אחד הדברים הכי טיפשיים שראיתי אי פעם. כל הכבוד אוסטרליה!", כתב אחד מהגולשים, אחר זעם: "אנחנו באמת צריכים לצנזר תמונות טבעיות של בעלי חיים? איך טבעי הוא גס? ברצינות!", גולש נוסף שכנראה היה מאוד נסער כתב: "אומייגאד! למה אתם מצנזרים קנגורו? זה פשוט מטורף. יש לי מלא תמונות של כלבים בפייסבוק ואף אחת מהן לא מצונזרת. זה ממש מטופש ומוזר. זו התנהגות טבעית של קנגורו", "אוקיי, זה פשוט זבל. מי שצינזר את זה צריך ללכת לטיפול דחוף". 

היו גם כאלה (אבל יש לציין מעטים יחסית), שהבינו כי מדובר בבדיחה, וכאלה שלקחו את זה אפילו רחוק יותר, והעלו תמונות נוספות ולא מצונזרות (!), של חיות שוכבות בפוזות מפתות. 

לאור הבלבול והזעם בקרב הגולשים האוסטרלים, מיהר משרד התיירות לפרסם תגובה רשמית: "כל מי שמכיר את דף הפייסבוק שלנו, יודע שאנחנו אוהבים להשתעשע עם הפוסטים שלנו. כששלחו לנו את התמונה הזו, לא התאפקנו והיינו חייבים לשתף את המצולם עם המעריצים שלנו - במלוא תפארתו. כמעט במלוא תפארתו".

זמן קצר אחרי, בר החיות שצילם את התמונה של הקנגורו המדובר, ושלח אותה למשרד התיירות, פירסם תמונה חדשה שלו: "הקנגורו שלנו לא היה מרוצה מהחשיפה שפגעה בצניעותו, בעמוד הפייסבוק של משרד התיירות האוסטרלי, ומאז הוא קצת יותר ביישן מול המצלמה". 

הגרסה הצנועה

וזאת הגרסה הלא מצונזרת של התמונה, חושפני מדי? תחליטו אתם.

קנגורו חושף בדשא