יוסף חכם. תהיו יוסף
יוסף חכם. תהיו יוסף

מי שנכנס לפייסבוק ביממה האחרונה כמעט שלא יכול היה לפספס את יוסף החכם, שמלמד את כולנו איך להתנהג - או יותר נכון איך לא להתנהג - בפייסבוק. יוסף נכנס לחיינו רק ביום חמישי האחרון, ותוך פחות מארבעה ימים הפך לאושיית רשת משגשגת. לראיה, דף הפייסבוק "תהיה יוסף" הספיק לצבור מעל 40,000 עוקבים תוך ארבעה ימים והפוסטים שעולים בדף צוברים אלפי לייקים, שיתופים ותגובות.

למי ששהה על כוכב אחר בימים האחרונים או, רחמנא לצלן, לא נכנס לפייסבוק מאז יום חמישי, נספר שיוסף הוא דמות אנושית פשוטה, מצוירת בקווים פשוטים בשחור על רקע לבן, שלידה טקסט המעביר ביקורת צינית ומצחיקה על כל אותם טיפוסים מעצבנים שכולנו נתקלים בהם מדי יום בפיד – החל מיחצ"ן המסיבות המעצבן שלא מפסיק להזמין אותנו ליום ההולדת שלו במועדון שכוח-אל ועד לרווק המטריד ששולח ארבעה סימני שאלה לבחורה שלא עונה לו באמצע הלילה.

 

לאור ההצלחה המסחררת של יוסף, נולדה במהרה גם המקבילה הנשית שלו, יוספה, שלא פוסחת על הפרחה שמעלה תמונות עם מחשוף מהשירותים והאמא שמפציצה את הפיד עם תמונות של התינוק שלה מגהק לראשונה.

תהיי יוספה - היא תגרום לכולם להתאהב בך.

Posted by ‎תהיי יוספה‎ on Sunday, January 10, 2016

 

המוח מאחורי יוסף

המוח מאחורי יוסף הוא גבריאל ניסנוב בן ה-23 מעכו, סטודנט במכינה להנדסה בטכניון. הוא מספר ל-NEXTER איך הכל התחיל: "ביום חמישי האחרון ישבתי בהרצאה ממש משעממת וראיתי פוסט דומה לסגנון של יוסף בספרדית. ראיתי שהסגנון הזה משום מה לא תפס בארץ, אז החלטתי לתרגם אחד מהם ולבדוק אם זה עובד - וזה אכן עבד. אחרי הראשון החלטתי להתאים לדמות שם ישראלי והתנהגות ישראלית, וככה נוצרו הפוסטים הראשונים. בהמשך אנשים נתנו עוד רעיונות וזה המשיך לפוסטים שיש היום".

איפה ראית את הפוסט המקורי?
"המקור של יוסף הוא בדף איטלקי בשם Sii come Bill, שכנראה התחיל איטלקי עצבני שנמאס לו מכל מיני פוסטים חרושים ומתחכמים בפיד והחליט לרכב על הגל עם קונספט קבוע. לדף הזה יש היום מעל 400,000 עוקבים, וגם לחיקוי שלו באנגלית be like bill כבר יש מספר דומה של עוקבים".

 

"ביל לא כותב 2K16 במקום 2016, כי הוא יודע שזה לא קיצור ולא כותבים ככה. ביל חכם."

Bill knows what's up. Be like Bill.

Posted by Be like Bill on Monday, January 11, 2016

 

"ביל אוהב לשחק. הוא יודע שהחברים שלו לא. הוא לא שולח להם הזמנות מעצבנות. ביל חכם."

כמה עוקבים אתה צופה שיוסף ישיג?

"אני לא מאמין שהוא יעבור את ה-50,000. זה משהו שכנראה לא ישאר כאן הרבה זמן. לאנשים נמאס מהר. לדעתי הדף יגיע לשיא מסוים ואז ייתקע שם, כמו כל שקורה לכל טרנד. פנו אליי גם מפתחי אפליקציות ובינתיים סירבתי. נראה קודם אם הדף הזה כאן להרבה זמן, או שהוא אכן טרנד חולף. פנו אליי גם מברים ומועדונים, אבל כרגע אני לא מתכוון לפרסם שום עסק בדף הזה".

מה אתה מתכוון לעשות כשיוסף יימאס על כולם?
"אז אחשוב על דף אחר. טרנדים זה משהו שמתחלף, אבל היצירתיות נשארת. בטוח אפתח דפים נוספים בעתיד. זה אמנם הדף ראשון שלי, ואני לא כזה פעיל בפייסבוק, אבל צצים לי בראש המון רעיונות כל הזמן. הטריק זה להתאים אותם לקהל בארץ".

איך הגעת דווקא לשם יוסף?
"על השם הזה חשב חבר ללימודים. שם עממי, כמו שאנחנו אוהבים".

מה הכי היית רוצה שנלמד מיוסף?
"האמת, הייתה לי חברה עד לפני כמה שבועות ואני יודע מה נשים עוברות ברשת וכמה למטרידים אין גבולות. אני מקווה שהפוסט שפירסמתי בנושא יחדור איכשהו לתודעה של הגברים ברשת.

תהיו יוסף ותשמרו על הכבוד שלכם בתור גברים

Posted by ‎תהיה יוסף‎ on Friday, January 8, 2016


"מעבר לזה, חשוב שאנשים ידעו שהכל בהומור. גם אני אוהב לפעמים לצלם את הטוסט השרוף שלי בבוקר ולעשות עוד המון דברים שאנחנו צוחקים עליהם בדף. אנשים צריכים להמשיך לעשות את כל זה, כי רק ככה יהיה פלפל בכל עולם הפייסבוק הזה, וכמובן, גם כדי שיהיה לנו עוד חומר לצחוק עליו".

נתקלתם בתופעות רשת נוספות? ספרו לעדי רם בפייסבוק