לפידומטור

יאיר לפיד: "אני רוצה להיות מאוד ברור לגבי לפידומטור: לפידומטור על סף קריסה. זה לא הולך לקרות במשמרת שלי. בדרך הזו, לפחות זה יהיה קצר. תוך שנתיים המדינה כבר תיראה אחרת לגמרי. במיוחד כשזה נוגע ללפידומטור.
אני קורא לראשי המפלגות החרדיות לגנות את ההתקפות האלימות ואת ההסתה המכוערת בנושא הלפידומטור בקול רם, בלי הסתייגויות, בלי לטעון שיש לזה סיבות ומבלי לרמוז שיכולה להיות לכך הצדקה כלשהי. לאלימות אין סיבות. לאלימות אין הסברים.‎ במיוחד כשזה נוגע ללפידומטור. אנחנו הבטחנו לבוחרים שלנו שלא נוותר בנושא של לפידומטור, שהוא בליבת הערכים שלנו, ועשינו הלילה את הצעד המשמעותי הראשון בקיום ההבטחה הזו. אנחנו רוצים לוודא שנוכל להוציא לפועל את התוכנית שלנו; אנחנו רוצים לדעת שלא תהיה פגיעה בלפידומטור, ונוכל להתחיל את "עשור הלפידומטור" עליו הכרזנו. לטפל בלפידומטור לא יהיה פשוט. אבל החדשות הטובות הן, שאנחנו דואגים לזה, וכולנו נצא מהצד השני של המנהרה במצב טוב הרבה יותר". 

את הסטטוס הזה לא באמת כתב יו"ר מפלגת "יש עתיד" ושר האוצר, יאיר לפיד, בעמוד הפייסבוק שלו, אבל מחולל חדש בשם לפידומטור  (שנכון לרגע זה נפל מעומס כניסות) - שמטריף את פייסבוק בשעות האחרונות, דווקא כן. 

איך זה עובד? הלפידומטור מאפשר לכם לבחור מילה, (בין ההמלצות נושאים כמו ג'ל לשיער, ביבי נתניהו, רינה מצליח, בנט זה אח, יניר האחמ"ש, קינואה, יש עתיד, אין עתיד, שואה ותעופה, לפידומטור ועוד), אחר כך הלפידומטור בוחר פוסט רנדומלי מתוך הסטטוסים האמיתיים של לפיד בפייסבוק, "מבלשט" ואז מכניס את המילה שלכם לתוך הפוסט הנבחר. במידה והתמזל מזלכם וזה הצליח, הפוסט יהיה מצחיק. אם לא, תמיד תוכלו לנסות שוב.

ואיך נולד הרעיון? יוני רוזנשטיין, שאחראי בין היתר על התכנות של המחולל אמר ל-NEXTER: "שמנו לב שמפלגת יש עתיד מבלה הרבה מזמנה בפייסבוק במקום לעשות פעילות פרלמנטרית. בנוסף, הפוסטים שלהם לא אומרים שום דבר. הם מלאים בהרבה טקסט יפה ומעט תוכן משמעותי. קצת כמו יאיר לפיד. אז החלטנו לקצר את זמן ההמתנה לפוסטים חדשים של יאיר לפיד ופשוט לבנות אתר שמייצר אותם בעצמו". יחד עם רוזנשטיין עבדו על הלפידומטור גם אסף שגיא שהביא את התכנים, ליהי קרני שעיצבה את הלוגו ו"סבא נחמן" שאחראי גם הוא על הרעיון והתכנים.

*מדוברות "יש עתיד" לא נמסרה תגובה. 

כך נראית המילה "לפידומטור" שעברה ב"לפידומטור":

לפידומטר

 

"יאיר לפיד" עבר לפידומטור:

יאיר לפיד בלפידומטר

 

כך נראית המילה "בולשיט" אחרי שעברה לפידומטור:

בולשיט

 

 

 

ויש גם תגובות