זוכרים שמסרתם לפייסבוק פרטים אישיים על עצמכם? איפה אתם לומדים, עובדים, גרים וכיוצא בזאת? עכשיו פייסבוק מבליטה אותם יותר, ויש מי שזה מעצבן אותו. החדשות הטובות - אפשר כמובן להסתיר אותם.

חשוב להגיד: פייסבוק לא חושפת לעולם פרטים שביקשתם שיישארו חסויים או זמינים לחברים בלבד, אבל כן היה שינוי קטן שגולשים שמו לב אליו - הפרטים האלה מופיעים בצורה נגישה ומובלטת יותר מאשר בעבר. אם פעם הם היו אי שם במרחק מספר הקלקות, הרי שכעת לא צריך לרדת למעמקי הפרופיל ולחטט בשביל למצוא איפה עבדתם בגיל 21 ואיפה למדתם - זה יופיע למעלה יותר.

פייסבוק טוענת בתגובה שזה הופך משפר את השירות - כי כשאתם נתקלים במישהו חדש - תוכלו לדעת בקלות מי הוא (נגיד מישהו שהציע חברות, או עשה לכם לייק, או אמר משהו מעניין באיזו תגובה). אתם תגידו שלא חשבתם שההסטוריה הנשכחת שלכם תופיע במקום כל כך בולטף או שאתם מעדיפים עכשיו להצניע את העבר הזה. 

זה בסדר. לא תמיד זה ברור לנו היכן ייחשפו פרטים. בשביל זה אנחנו פה. אפשר להמחוק את הפרטים הביוגרפיים האלה או להסתיר אותם.

היכנסו לפרופיל שלכם בפייסבוק ולחצו על עדכן פרטים

 

לחצו שם על הפרט שתרצו לשנות - מקום העבודה, או מקום הלימודים.

 

 

ליד שמו של מקום העבודה תראו איור של כדור הארץ ולידו חץ כלפי מטה. לחצו עליו

בחרו מחק מקום עבודה בשביל לא להשאיר לו זכר בפרופיל. או בחרו במשותף עם, ושם בחרו בחברים או רק אני בשביל להסתיר אותו מהעולם.

זהו, מי שלא צריך לדעת איפה למדתם בתיכון או מה היייתה העבודה הקצרה אחרי הצבא - לא ידע את זה.

הטיפ הכי חשוב - כל מידע שאתם מוסרים לפייסבוק ולא מוגדר כפרטי - סטטוס שהתרחטתם עליו, תמונה שהעלתם ב-2012, גיל, מצב משפחתי - הכל מתישהו  יכול להופיע מחדש, ובמקום בולט. שימו לב להגדרות הפרטיות, או אל תמסרו פרטים שאתם מעדיפים שלא ידעו עליכם.