עוד אין לכם תחפושת לליל כל הקדושים? אל דאגה, לפייסבוק יש פיתרון. החברה הודיעה לפני שעה קלה על אפשרות חדשה שתאפשר לכם להיראות ברשת מחופשים לתפארת.

לכבוד ליל כל הקדושים, החל ביום שני הקרוב, פתחה פייסבוק שתי אפשרויות באפליקציה שלה: "מסכות" בשידור חי, שמלבישות לכם על הפנים מין פילטרים חיים כמו אלו המוכרים מסנאפצ'ט, וריאקשנים עונתיים מיוחדים.

האפשרות הראשונה אינה חדשה: ידענו שהיא בדרך מהרגע בו רכשה פייסבוק את אפליקציית MSQRD בחודש מרץ האחרון. מאז היא נפתחה רק למבקרים בברזיל בזמן האולימפיאדה, אך עתה מכריזה פייסבוק כי היא עומדת להיפתח לכולם.

בשלב הראשון, זמינה האפשרות למשתמשי אפליקציית פייסבוק לאייפון בארה"ב, בריטניה וניו-זילנד, אך החברה הבטיחה שבקרוב תיפתח גם למשתמשי אנדרואיד וגם במדינות אחרות. בשל תזמון הפתיחה - לקראת האלווין - כללה החברה בין המסכות הראשונות, שכמו בסנאפצ'ט אמורות להתעדכן לעתים קרובות, גולגולת, דלעת, מכשפה ומלכה מרשעת.

האפשרות השנייה גם היא היתה ידועה כפרויקט ניסיוני מזה זמן מה, אך עתה היא יוצאת לראשונה לקהל: ריאקשנים מיוחדים המותאמים לאירוע. את הלייק, הלב וסדרת האימוג'י (הצוחק, המופתע, העצוב והכועס) מחליפים לייק עם יד של שלד, עוגיית לב אכולה, מכשפה צוחקת, רוח רפאים מופתעת, פרנקנשטיין עצוב ודלעת כועסת. כל הריאקשנים המיוחדים גם מונפשים, בניגוד לרגילים שהם תמונות סטטיות.

גם האפשרות הזו זמינה רק במספר מדינות בהן ליל כל הקדושים הוא חג, אך אם השימוש בה יהיה נפוץ, סביר להניח שבאירועים כמו חגים, בחירות ותחרויות בינלאומיות תפתח פייסבוק אפשרויות דומות.