חשבתם שברשת החברתית הגדולה בעולם יראו את זום, סקייפ ואפליקציות נוספות שולטות בשוק שיחות הווידאו הקבוצתיות ויישארו בצד? כמובן שלא. פייסבוק השיקה את "Messenger Rooms", שירות שיוטמע בתוך אפליקציית המסנג'ר ובפייסבוק ויאפשר שיחות וידאו של עד 50 אנשים, ללא הגבלת זמן.

חשוב לציין שניתן להוסיף לשיחה חברי פייסבוק, כמובן, אך ניתן גם לצרף אנשים שאינם חברי פייסבוק – באמצעות קישור מיוחד שיאפשר הוספת כל אדם שתרצו לשיחה. השירות הושק בארה"ב ויחל להגיע לפייסבוק בישראל בימים הקרובים.

איך משתמשים בו? בכניסה לאפליקציית המסנג'ר יופיע לכם כפתור "Create A Room", עליו תוכלו ללחוץ, לצרף חברים ולקבל לינק להוספת חברים נוספים לחדר. לטענת הרשת החברתית, יש מנגנוני אבטחה משופרים בשירות – השיחות מוצפנות, ניתן לנעול את החדר לכניסת משתמשים ולדווח על שיחות שמפרות את תנאי הקהילה.

בפייסבוק מספרים שבקרוב השירות יוטמע גם בוואטסאפ, באינסטגרם ובפייסבוק עצמה. זהו לא הניסיון הראשון של תאגיד פייסבוק להשתלט על שוק שיחות הווידאו – כבר כמה שבועות אנחנו שומעים שוואטסאפ תאפשר שיחות וידאו של עד 8 משתתפים, והאופציה כבר הוכנסה לגרסת הבטא של אפליקציית המסרונים.

גם בשירות זה יש נגיעה ישראלית – במרכז הפיתוח של פייסבוק בתל אביב, העוסק בעיקר באפליקציית FB Lite, האפליקציה הקלה של פייסבוק, פיתחו והתאימו את השירות לאפליקציה.