סטטוס הפייסבוק של נועה שינדלינגר (מתוך: רוטר)
"יש לנו חדשות טובות. היתה תאונה של צה"ל ויש נפגעים". סטטוס הפייסבוק של נועה שינדלינגר

תאונת המסוק הקשה אתמול (ג’), בה נהרגו סגן אלוף במיל' נועם רון ורב סרן במיל' ארז פלקסר, הצליחה לעורר גם סערה גדולה בפייסבוק, הכל בעקבות סטטוס שאולי נועד להעביר ביקורת פוליטית אבל לאור הטרגדיה הצליח להיות פשוט מקומם וחסר רגישות.

בפורום הסקופים של רוטר פורסם אמש צילום מסך של סטטוס בפייסבוק של נועה שינדלינגר, פעילת עמותת “זוכרות” או “פעילת השמאל הקיצוני” כהגדרתם.

סטטוס הפייסבוק של נועה שינדלינגר (מתוך: רוטר)
"קולולולוללולו". סטטוס הפייסבוק של נועה שינדלינגר

בסטטוס, שאגב הוסר מאז, היא כתבה (הסטטוס המקורי באנגלית): “יש לנו כנראה חדשות טובות בשבילכם, (רמז: תאונה בתרגיל של צה”ל, עם נפגעים). אתר רוטר ניסה לפרסם משהו על זה אבל הצנזורה דרשה להסיר את זה. אם החדשות יאושרו, בקרוב זה יפורסם בכל הרשת”.

כמו שהיה ברור מלכתחילה, הסטטוס של שינדלינגר עורר תגובות זועמות וכועסות.

סטטוס הפייסבוק של נועה שינדלינגר (מתוך: רוטר)
"אשמח בנפול אויבי"

רק בשרשור התגובות הארוך מאוד ברוטר (שם גם פירסמו קישור ישיר לפרופיל הפייסבוק שלה ולכתבה מלפני שנה באתר אנרג’י ובה עמותת זוכרות "קוראת לציין את 'יום האסון' של הפלסטינים עם קום מדינת ישראל"), ניתן למצוא תגובות כמו: "נבלה מנוולת. תת חלאת אדם. אשפה מהלכת על ארבע", "חולת נפש, זה ברור", "מחלת השנאה העצמית היא נוראה, עד שהיא תחלים, אני יורק בפניה הנאלחות של הנבלה הזו", "ארורה אמה הורתה ובזוי אביה מולידה ושתלך לעזאזל ורצוי שעה אחת קודם" ועוד.

זירת התאונה וההרוגים (צילום: חדשות 2, אלבום פרטי)
ההרוגים בהתרסקות: נעם רון וארז פלקסר | צילום: חדשות 2, אלבום פרטי

גם בפייסבוק כמובן לא נותרו אדישים לדבריה. בצילום המסך מרוטר ניתן לראות את שינדלינגר למשל מנהלת ויכוח עם אחת מהגולשות שנפגעו מהסטטוס שלה.

“נעה, אני רחוקה מלכבס את עצמי ואת דעותיי”, כתבה לה ליזי שגיא, “לא משנה איך תקראי לזה, לשמוח על מוות, זה לאבד איזשהו חלק בצלם אנוש”.

שינדלינגר משיבה לה :”כן? תגידי את זה לתושבי עזה. זהו מסוק המשמש לתקיפה וירי מן מהאוויר. קולולולוללולוו!".

בהמשך שינדלינגר גם כותבת: ”הם בחרו להיות במדים. הם נהנים להיות במדים. הם מקבלים פריווילגיות כי הם במדים. ואני אדאג לשטויות כמו ‘צלם אנוש’שלי אחר כך, כשהמאבק יסתיים בהצלחה. עד אז אשמח גם אשמח בנפול אויבי”.

זו היתה רק דוגמה אחת מתוך השיחות הטעונות שהתנהלו מול אותה שינדלינגר על גבי הקיר שלה ומחוצה לו. בשלב מסוים היא העלתה את הסטטוס שיכול לשפוך אור על מה שהתרחש גם מאחורי הקלעים:

"לכל הבבונים מהימין הקיצוני שמתקשרים להורים שלי ומאיימים: מעבר כמובן לפליליות שבמעשה, סתם שתדעו שההורים שלי ציונים ימנים קיצונים גזענים כמוכם, אבל התוצאה המאוד סבירה של האיומים שלכם היא שהם יבינו עם מי יש להם עסק ויזוזו קצת לכיוון שלי. ערב רע שיהיה לכם".

ובהמשך התגובות הוסיפה: "וכל העבמים שמציעים לי חברות בפייסבוק פתע פתאום. - לא תודה".

פנינו גם אנחנו לתגובה בעניין, טרם קיבלנו תשובה.

בואו לפייסבוק של נקסטר