צלם גוגל סטריט וויו בחוף בפלורידה
"היי, בקרוב נעבור דרך חופי נודיסטים". הצלמים המדוכאים | צילום: WALTER MICHOT / MIAMI HERALD STAFF

פרויקט צילום פני כדור הארץ של גוגל סיים לאחרונה פרק נוסף, כאשר ארבעת ה"סיירים" שנשלחו לחצות את קו החוף של מדינת פלורידה בארה"ב, סיימו את מסעם המפרך, כך לפי העיתון מיאמי הראלד.

בואו לפייסבוק של נקסטר

החוויה שמרכזת את תשומת הלב הרבה ביותר היא צילום חופי הנודיסטים, שצפויה היתה להיות מעין פרס ניחומים לצלמים, שהלכו כל יום במשך שבועות עם תיק גב במשקל 20.4 קילוגרם, שבראשו מותקנות בתוך כדור ירוק 15 מצלמות המצלמות תמונת פנורמה בכל 15 שניות, לצד כונן אחסון וציוד תקשורת ומדידה. אך הצלמים נחלו אכזבה גדולה, שלא לומר אפילו טראומה: "היה חם והלך די קשה כשהתחלנו, באוגוסט, וכמה מהבחורים, אני חושב, המשיכו ללכת בזכות המחשבה על כך ש"היי, בקרוב נעבור דרך חופי נודיסטים", אמר לעיתון נלסון מונג'ובי, מנהל הפרויקט מטעם ויזיט פלורידה. "אבל כשהגענו לחוף הראשון, אחד מהם אמר לי: 'החלום מת אתמול'. מסתבר שרוב האנשים שמבלים בחופי נודיסטים, עדיף שיישארו עם בגדים".

תמונות יפות ומביכות של גוגל סטריט וויו
"החלום מת" | צילום: Courtesy of Jon Rafman, 9-eyes.com

צילום קו החוף של המדינה הדרומית של ארה"ב היה יוזמה משותפת של גוגל ו-Visit Florida, סוכנות הנסיעות הממשלתית של המדינה. המטלה היתה כרוכה בהליכה כוללת של 1,328 ק"מ, או כשני מיליון צעדים, אותם חילקו ביניהם 4 אנשים שצילמו בסך הכל 7.5 מיליון תמונות.

במהלך המסע, סיפרו הצלמים, הם זכו לחזות בנופים עוצרי הנשימה של החופים הרבים, שבחלקם נתקלו בצבי ים צעירים ששוחים לראשונה בחייהם, דולפינים קופצים וכרישים שוחים, בעוד באחרים נתקלו באנשים, שבדרך כלל התעניינו לדעת מה פשר המטיילים המוזרים עם התיקים העצומים על גבם. התגובה הנפוצה לפרויקט הצילום של גוגל – תלונות על הפרת פרטיות – נשמעו לדברי ארבעת הסיירים רק פעם אחת, על ידי אישה שהתלוננה על הפרת פרטיות דווקא בעודה רוחצת בחוף ציבורי, בעוד בשאר הפעמים נוכחו לדעת כי מבוגרים רבים כלל לא יודעים מהי גוגל ומה היא עושה.

את הצילומים שהתקבלו מהמסע מעבדת כעת גוגל ומתכוונת לשלב בשירות סטריט-וויו בשנה הבאה, לאחר שמראות הרוחצים בחופי העירום יטושטשו.

>> גוגל סטריט וויו בתמונה חושפנית: נערת ליווי מענגת לקוח בסמטה

>> אופס: עוד אנשים שנתפסו על חם בגוגל סטריט וויו