השוטר שסרח
מתחרט על המעשים

נהג שנעצר על ידי שוטר בכביש עלול לעתים להילחץ מהמצב ולנסות לעשות כל שביכולתו כדי לשתף פעולה. אך יש שוטרים שמנצלים את המצב: בית המשפט העליון בקליפורניה הרשיע ביום שישי האחרון שוטר שהודה כי שלח לעצמו תמונות אינטימיות של שתי נשים שעצר במהלך אוגוסט האחרון. במקביל, הליכי הענישה לשתי נשים בגין נהיגה בשכרות - בוטלו.

באוגוסט האחרון עצר שון הרינגטון ממשטרת הכביש המהיר של קליפורניה נהגת בת 23. עד מהרה גילה כי כפי שחשד, היא נהגה בשכרות, ולקח אותה למעצר. הצעירה, שרק רצתה לשתף פעולה, נתנה להרינגטון את הסיסמה לאייפון שלה כדי לאפשר לו להתקשר עבורה לאחד מקרוביה.

עוד ב-NEXTER

לאחר שהשתחררה מהמעצר, גילתה הצעירה על מכשיר האייפד שלה כי מישהו העביר תמונות עירום שלה לטלפון אחר. בדיקה העלתה כי מדובר במכשירו האישי של הרינגטון והיא התלוננה עליו. במהלך החקירה, שלקחה כחודשיים, הודה הרינגטון במעשה ואף בכך שעשה זאת לנשים נוספות במהלך השנים בהן שירת במשטרת הכביש המהיר, כולל מתלוננת נוספת נגדה ביצע עברה דומה באותו חודש.

עורך דינו של השוטר, מייקל ריינס, אמר לחדשות NBC כי מרשו מתחרט על המעשים, אך הביע הבנה למתלוננות: "לנשים שהפכו פה לקרבנות יש זכות לכעוס ולדאוג, כי זה לא משחק. זה נושא רציני, שפעם (השוטר וחבריו, בהודעות שנחשפו במהלך החקירה) קראו לו משחק". הוא ציין כי הרינגטון פרש מהסוכנות.

למרות ההרשעה והפרישה, העניין לא נגמר: עורך דינה של המתלוננת השנייה דורש כעת להביא לדין שני שוטרים נוספים, רוברט הייזלווד ודיון סימונס, אליהם העביר הרינגטון את התמונות. "זה לא נראה אחיד מבחינה הגיונית שידיעה וקבלה מרצון של אותן תמונות לא נחשבות גם הן לפעילות עבריינית", אמר עורך הדין.

תגובת ראשי משטרת הכביש המהיר של קליפורניה לכל אורך הפרשה: "אנו מצפים לרמת היושרה והמוסר הגבוהות ביותר מכל (השוטרים), ואין מקום בארגון שלנו להתנהגות כזו".