גבר מול מחשב בחושך
"אמר שאהב את התמונות שלי וביקש שאגיע לביתו כדי לעשות בוק" (אילוסטרציה) | צילום: HyperionPixels, Thinkstock

 

החלום של ר' בת 17 מאשדוד היה להיות דוגמנית, לכבוש את שערי המגזין בארץ ובעולם ולהשתתף בתצוגות אופנה נחשבות. כדי להשיג את מטרתה ולמשוך סוכן, היא פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את תמונותיה.
עוד היא נכנסה למספר אתרי אינטרנט של סוכני דוגמניות והשאירה בהם את פרטיה. אלא שנוכל שגילו כפול משלה, עלה על הפרופיל שלה והחליט לנצל את חלומה. הוא יצר קשר עם הנערה, התחזה לסוכן דוגמניות וביקש שתעביר לו תמונות חושפניות שלה. 

"יום אחד אני מקבלת טלפון מאשה (בדיעבד התברר שזה גבר שהתחזה לאישה ש.א.) שהציגה את עצמה כיעל והציעה לי לעבוד בסוכנות הדוגמניות שלה, ללמוד משחק ולעשות בוק", סיפרה ר' ל-NEXTER. "אין לי מושג מאיפה הוא השיג את הטלפון שלי. הוא אמר שזו סוכנות דוגמנות גדולה מאוד".

"ביקש שאכנס לחדרו ואז התחיל ללטף אותי"

ר' ממשיכה בתיאור המצמרר, שאת רובו הגדול צינזרנו בגלל התיאורים הקשים: "הוא ביקש שאשלח לו תמונות שלי בבגדי ים כדי לראות את הגוף שלי. שלחתי לו תמונות עם בגדים כי לא היו לי תמונות עם בגד ים. לאחר מכן הוא התקשר ואמר שהוא מתלהב ושבעל הסוכנות יחכה לי, שהוא השיג לי עבודה ושאגיע למלון בעיר. כשהגעתי למלון הוא ביקש שאכנס לחדרו, לא חשדתי בכלום ואז הוא התחיל ללטף אותי, הכניס את היד שלו מתחת לחולצה שלי, הייתי בהלם. אחר כך הוא חיבק אותי, ביקשתי ממנו שיפסיק אבל הוא התעלם וניסה לפתוח לי את המכנסיים. ואז נבהלתי וברחתי בריצה מהמלון".

נערה עצובה
"אני מרגישה כמו טיפשה, שאכזבתי את עצמי ואת ההורים שלי" (אילוסטרציה) | צילום: Spencer Platt, GettyImages IL

 

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

גם ד' ממרכז הארץ, נערה אחרת, בת 16 בלבד, קיבלה טלפון מ"סוכן דוגמניות" שהציג את עצמו כניקו, וציין בפניה שהיא נראית מתאימה לעבוד כשחקנית ודוגמנית מטעם הסוכנות.

"הוא ביקש ממני להיכנס לסקייפ שלי", משחזרת ד', "הסביר לי איך להכניס אותו לאנשי הקשר שלי, שאל אותי שאלות אישיות כמו 'האם יש לי חבר?'. הוא ביקש שאפתח את מצלמת האינטרנט כדי לראות אותי. הוא ביקש שאעשה לו תנועות חושניות בשפתיים, שארים את החולצה שלי, וצילם אותי כשאני עירומה אבל לא סיפר לי את זה. אחר כך הוא אמר לי לבוא אליו הביתה לעשות בוק. הוא פתח לי את הדלת, התחיל לנשק אותי, חיבק הוריד מעלי את השמלה ואז נבהלתי וברחתי מהבית שלו. מאוחר יותר הוא התקשר אלי וביקש סליחה, אבל אמרתי לו שאני לא רוצה קשר איתו. ואז הוא איים שיפיץ את התמונות שלי בעירום"._OBJ

"אני מרגישה כמו טיפשה, שאכזבתי את עצמי ואת ההורים שלי"

ד', שחששה מהפצת התמונות הסכימה להיפגש עם אותו ניקו בביתו, שם הוא שוב ניסה לבצע בה את זממנו, עד שהיא שוב נמלטה ממנו.

"מאז המקרה אני כמעט ולא יוצאת מהבית, פוחדת מאנשים זרים. לא בוטחת יותר באנשים, חשדנית מאוד ומאוכזבת מעצמי, שגם לא הגשמתי את החלום וגם פגעו בי מינית", היא מספרת. "אני לא מאמינה בבני אדם. אני מרגישה כמו טיפשה, שאכזבתי את עצמי ואת ההורים שלי".

אחד הורשע, היתר בחוץ

השיטה הזו פעלה על 12 בנות, שבאמת ובתמים היו בטוחות שמדובר בסוכן דוגמניות ושחקניות שהפיץ את החברה שלו באתרי אינטרנט.

חלק מהנערות אף הגישו עם הוריהן תלונות ביחידת ההונאה של משטרת המחוז הדרומי בפיקודו של רפ"ק תמיר אבטבי. נגד סוכן הדוגמניות כבן 30 הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע ונגזרו עליו לאחרונה שש שנות מאסר. זאת בניגוד לעמדת התביעה שביקשה בין 10 ל-14 שנות מאסר בפועל לאור חומרת מעשיו. עכשיו שוקלים בפרקליטות להגיש לבית המשפט העליון ערעור על גזר הדין.

הנאשם הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מעשים מגונים, קבלת דבר במרמה וזיוף בנסיבות מחמירות (אך לא בפדופיליה). השופטים פסקו שהנאשם ישלם לכל המתלוננות 130 אלף שקל פיצויים.

"המתלוננות אשר טעו לחשוב בעקבות מצגי השווא של הנאשם, כי מדובר באפשרות לעבוד עבורו ביצעו את אשר הורה להן הנאשם לבצע במצלמות האינטרנט ובין היתר הצטלמו בעירום וביצעו תנוחות שונות", ציינו השופטים.

שתי פרשות דומות נחקרות לאחרונות במשטרה, שגם בהן נערות נפלו קורבן לנוכלים שהתחזו לסוכני דוגמניות.
במשטרה מייעצים לנערות שלא להתפתות להיפגש או ליצור קשר עם סוכנים שאינם מוכרים, לבדוק באתרי האינטרנט אודות אותם סוכנים לוודא שאינם מתחזים. עוד הם כמובן ממליצים להתייעץ עם ההורים ולעדכן אותם על כל צעד שהן עושות ובשום פנים ואופן לא להיפגש עם אף אחד בבית שלו, אלא בסוכנות עצמה.

>> "שלחי תמונה בחזייה ואולי תזכי לככב בקמפיין"

>> כנראה שגם אתם שיתפתם את תמונת העירום שלכם