יותר מ-70 אלף תמונות של נשים המשתמשות באפליקציית ההכרויות טינדר הודלפו בפורום נסתר ברשת, כך מפרסם האתר גיזמודו. חבר בכוח המשימה של העיר ניו יורק בנושא תקיפה מינית בסייבר, סיפר לכתבים כי התמונות התגלו באתר המזוהה עם סחר בתוכנות זדוניות, והוסיף כי הם לא חושפים את שם האתר מסיבות ברורות.

הסיבה לאיסוף התצלומים איננה ברורה, אך זמינותם לפושעים ברשת עוררה חששות כבדים כי היא עשויה לשמש אותם לביצוע מעשים פליליים. בנוסף, לצד התמונות פורסם קובץ המכיל כ-16,000 פרטים מזהים של משתמשים בטינדר שחשבונם נפרץ.

גורם בכיר בטינדר מסר לגיזמודו כי השימוש בתמונות או במידע כלשהו מחוץ לתחום האפליקציה אסור בהחלט. עוד הוסיף אותו גורם כי מאז האירוע החברה השקיעה משאבים רבים במאמץ לטפל בשימוש לרעה באפליקציה שלה. צוות האבטחה שלה, עם זאת, סירב לחשוף את אחד מהצעדים הספציפיים שננקטים.

ולא מדובר בפרשיה היחידה בה מעורבת טינדר. בשבוע שעבר פרסם הניו יורק טיימס כי לפי דוח חדש, אפליקציות ההיכרויות הפופולריות - בהן טינדר, אוקיי קיופיד וגריינדר - אוגרות את המידע האישי של המשתמשים ללא ידיעתם ובניגוד לכללים ולחוקים הקיימים במדינות אירופה וארה"ב.

על פי הדוח, החברות מציעות פרטים אישיים ביותר - בהם מוצא והעדפה מינית - לחברות פרסום ושיווק, כדי שאלו יוכלו לטייב את הפרסומות המוצגות לגולשים. בדומה לאפליקציות רבות המותקנות על הטלפון הסלולרי שלנו, אתרי ההיכרויות מחזיקים בידם מידע אישי רב, הכולל מיקום, גיל, העדפה מינית, מוצא, דעה פוליטית ואפילו הידיעה אם צרכנו סמים. כל אלה, כך מתברר, מועברים לחברות מסחריות ולענקיות הטכנולוגיה כמו גוגל, טוויטר ופייסבוק.