וייבר
"Viber היא שלוחה של ארגון המוסד הישראלי ומרגלת אחר משתמשים ברחבי העולם"

ההאקרים לא נחים, וממשיכים להביך את Viber הישראלית: אמש (א'), נפרץ חשבון האפסטור של אפליקציית Viber ותיאור האפליקציה שונה על ידי ההאקרים ל: "כתבנו את האפליקציה הזו בכדי לרגל אחריכם, אנא הורידו אותה". לאחר כמה שעות התיאור שונה חזרה, אך לא ברור האם מדובר בטביעות האצבע היחידות שהשאירו ההאקרים אצל Viber, או שמא נגרם נזק נוסף גם לחלקים אחרים באפליקציה.

הצבא האלקטרוני הסורי תוקף שנית

יש סיבה טובה להאמין שהתוקפים הם, גם הפעם קבוצת ההאקרים Syrian Electronic Army (הצבא האלקטרוני הסורי), אשר פרצה בשבוע שעבר לאתר שירות הלקוחות של Viber, השחיתה אותו ופרסמה נתונים מסויימים אודות משתמשים בשירות, כאשר בציוץ שפורסם ברשת החברתית טוויטר הזהירה את התוקפים וטענה שהם "מציעים" למי שהתקין את האפליקציה על גבי הסמארטפון שלו למחוק אותה.

וגם:
>> כיצד כבישים חכמים ישנו את פני התחבורה?
>> אינטל סוגרת את הפעילות של Telmap מפתחת M8

לטענתם, Viber היא שלוחה של ארגון המוסד הישראלי ומרגלת אחר משתמשים ברחבי העולם. קבוצת ההאקרים מסרה אז כי: "משתמשי Viber היקרים, האפליקציה הישראלית Viber מרגלת ועוקבת אחריכם. לא הצלחנו לפרוץ את כל המערכות של Viber, אך רובן מתוכננות ומעוצבות לרגל ולעקוב אחריכם". שינוי תיאור האפליקציה בחנות של אפל תואם את טענתם, אך לא ברור כיצד חברה גדולה כמו Viber, שברשותה למעלה מ-200 מיליון משתמשים מרשה לעצמה להיות מובכת על ידי קבוצות שונות של האקרים פעם אחר פעם.

Viber טענה אז בתגובה, כי מדובר במתקפת פישינג כנגד עובדי החברה בה נפל בפח אחד מהעובדים אשר לו הייתה גישה אדמיניסטרטיבית לאתר ה-Support של החברה. כעת, לא ברור האם מדובר באותה המתקפה שהפילה עובד נוסף של החברה בפח, או שמא קבוצת ההאקרים השאירה מאחוריה בפריצה הקודמת לשרתי החברה פתחים נוספים בכדי להמשיך ולהביך את החברה בעתיד.


 

 

 

 

 

 

*תגובת Viber: "אפל אשמה":

"לפני מספר ימים, האקר קיבל גישה לכמה חשבונות דואר אלקטרוני המשויכות לדומיין Viber.com דרך התקפת פישינג, הנושא תוקן מאז. הנתונים שההאקרים הצליחו לשחזר אפשרו להם להשחית את אתר התמיכה שלנו וגם לקבל גישה לחשבון ה-iTunes ברמה שאפשרה להם לשנות את טקסט התיאור של האפליקציה שלנו – הם עשו זאת גם לפני כמה ימים, בערך באותו זמן כאשר הושחת אתר התמיכה שלנו. תיקנו את התקלה והסרנו את המשתמש הבעייתי מחשבון ה-iTunes Connect שלנו.

למרבה הצער, ביום שבת זה שוב קרה. לאחר בדיקה נוספת התברר לנו שמדובר בפירצת אבטחה ב-iTunes Connect. נראה כי בעת הסרת המשתמש, אותו משתמש נשאר מחובר לחשבון. אנו מקווים כי אפל יפתרו את הבעיה בקרוב, מכיוון שכיום אין לנו דרך לנתק את המשתמש הזה באופן קבוע מחשבון ה-iTunes Connect שלנו. יצרנו קשר עם אפל בעניין הזה ואנו מחכים לתגובתם.

אנו רוצים להרגיע את המשתמשים ולהבהיר להם שאין לכך שום השפעה על ביטחון המשתמשים שלנו, על מערכת Viber, על האפליקציה של Viber, על מאגרי המידע של Viber וכו'. מדובר במקרה מטריד ומצער".

הידיעה התפרסמה במקור באתר Geektime