קסידי וולף, מיס Teen USA
החליטה לא לשמור בסוד והתלוננה למשטרה. קסידי וולף, מיס טין USA

נערת היופי של ארה"ב (Miss Teen USA), קסידי וולף (19), עומדת באמצע שערוריית האקינג-עירום, שבה לדבריה מישהו פרץ למצלמת המחשב שלה וצילם אותה, ללא ידיעתה בחדרה.

בין הצילומים, גם תיעודים אינטימיים ותמונות עירום. עכשיו ההאקר סוחט אותה, וטוען שיפרסם את התמונות אם לא תפעל לפי הוראותיו, כשהוא בין היתר מבקש שתשלח אליו תמונות עירום נוספות.

המקרה, שכבר זכה לכינוי sextortion (סחיטה מינית), ומסוקר בהרחבה בכלי התקשורת בארה"ב, הגיע לחקירה של ה-FBI, שטוען שכבר יש להם חשוד במעשים אך הם טרם עצרו אותו.

בראיון לכלי התקשורת האמריקאים סיפרה וולף כי לפני מספר חודשים היא קיבלה מיילים אנונימיים ובהם טען השולח כי השיג את תמונותיה ממחשב המצלמה בביתה. כאמור, השולח איים כי יפרסם את התמונות, אם וולף, לא תשלח אליו תמונות עירום ובאופן כללי, לא תישמע להוראותיו.

בואו לפייסבוק של נקסטר

למרות שבמקרים רבים, קורבנות של סחיטה מסוג כזה מעדיפים לשמור על זה בסוד, נערת היופי החליטה דווקא לצאת עם זה בפומבי והגישה תלונה במשטרה.

פריצה למצלמות רשת, תחביב נפוץ

פריצה למצלמת רשת והשתלטות עליה מרחוק מוכרת היטב, ויש לא מעט מקרים עליהם דווח בעולם וגם כאלה שלא דווח עליהם, בהם זרים פרצו למצלמות המחשב של גולשים תמימים וצילמו אותם ללא ידיעתם.

התוכנה, סוס טרויאני, שמחדירים אותם האקרים זדוניים נקראת Remote Administration Tool - RAT, והיא בין היתר מאפשרת לפורץ לשלוט בכל מיני פונקציות במחשבו של הקורבן.

ההאקר למשל יוכל לחסום לקורבן את העכבר והמקלדת, לשנות לו הגדרות בדסקטופ, לשנות שמות של קבצים, להוריד ולמחוק קבצים, לשנות הגדרות כלליות, לראות ולשנות סיסמאות, להתקין תוכנות וכאמור להשתלט על המצלמה ולצלם איתה תמונות וסרטי וידיאו.

את התוכנה הזדונית מחדירים ההאקרים למחשב של הקורבן בעזרת שליחת קובץ נגוע, כשהאחרון פותח אותה במחשבו ולא מודע שמדובר בתוכנה זדונית. הדרך להימנע מחדירה שכזו היא להתקין תוכנות אנטי וירוס ופיירוול חזקות ולא לפתוח קבצים חשודים.

בעניין המקרה של נערת היופי של ארה"ב, אנחנו ממליצים גם לכסות את המצלמה של המחשב עם חתיכת נייר או סלוטייפ, כדי להיות בצד הבטוח.

הנה סרטון קצר שמציג את הצד הפחות חושפני של וולף:

 

>> הילדות האלה עשו מה? צפו באחת הפדיחות הגדולות שנצפו באינטרנט

>> ניסה להתחיל עם בחורה בסקייפ - והתאבד בגלל סחיטה מינית