לוגאן פול בן ה-22 הוא אחד מחמשת היוטיוברים המרוויחים בעולם בשנה האחרונה, ולאחרונה אף קנה בית ב-6.5 מיליון דולר - אבל את 2018 הוא התחיל בשערוריה שישמח מן הסתם למחוק מקורות החיים שלו, שכוללים 15 מיליון עוקבים, עשרות מיליוני עוקבים באינסטגרם וקו ביגוד משלו.

בערב הסילבסטר העלה פול לערוץ היוטיוב שלו סרטון תחת הכותרת "מצאנו גופה ביער המתאבדים היפני". את הסרטון הוא מתחיל באזהרה: "זה לא קליקבייט. זה הוולוג הכי אמיתי שהעליתי לערוץ הזה אי פעם. אני חושב שזה ציון דרך בדברי ימי יוטיוב, כי אני די בטוח ומקווה שזה לא קרה מעולם לאף אחד ביוטיוב. ואחרי שאמרתי את זה: חגרו את החגורות המזוינות, כי לעולם לא תראו עוד סרטון כזה".

בסרטון נוסעים פול וכמה יוטיוברים נוספים לאַאוֹקִיגַהַארה - "ים העצים" שלרגלי הר פוג'י, המכונה גם "יער המתאבדים" בשל העובדה שבכל שנה מתאבדים בו עשרות אנשים (בשנת 2003 הגיע המספר לשיא לאחר ש-105 גופות נמצאו ביער במהלך השנה). כאשר הם מגיעים לשם, הם נתקלים תוך זמן קצר באדם התלוי מעץ.

פול רואה את האדם התלוי, שואל אותו אם הוא חי ואז אומר: "הרבה דברים עוברים לי בראש. זו פעם ראשונה בשבילי". לאחר מכן מצולמת הגופה ממרחק קצר מאוד ופול מודיע: "הידיים שלו סגולות. הוא עשה את זה הבוקר". לאחר מכן הוא אומר: "אוי לא. אני כל כך מצטער, מעריצים. זה היה אמור להיות וולוג כיפי".

"התאבדות אינה בדיחה", הוא מצהיר מאוחר יותר בסרטון. "דיכאון ומחלות נפשיות אינם בדיחות. באנו לכאן כדי להתמקד בשמועות שהיער רדוף. ברור שעכשיו זה הפך לאמיתי הרבה יותר, וברור שהרבה אנשים עוברים הרבה חרא בחיים".

אלא שממהלך הסרטון ברור שבשביל פול מדובר בבדיחה אחת גדולה: צילומי התקריב של הגופה, התגובות המוגזמות של פול וביניהן גם כמה פרצי צחוק ברורים, גרמו בקרב הצופים לתחושה שלא מדובר בסרטון רציני, אלא בניסיון ציני להפיק מיליוני צפיות על חשבונו של אדם ששם קץ לחייו.

והאינטרנט אכן הגיב קשה: אלפי גולשים ביקרו את פול ברשתות החברתיות על הסרטון הזה, ואפילו פליקס שלברג, היוטיובר השבדי הידוע בכינויו פיודיפיי, שהסתבך בעצמו לא פעם בעקבות התוכן בסרטונים שלו, הצטרף לביקורת על פול. "לוגאן פול הולך ליער המתאבדים", הוא כתב ואז הוסיף "ציטוט" של פול, בחילופי אותיות גדולות וקטנות שלועגים לסגנון הילדותי של פול: "ווה מצאנו פה איש מת!!!!! כל כך מטורף! בואו נצלם אותו ממש מקרוב בשביל הוולוג. אוקיי אנשים, רציני עכשיו, תעשו לייק אם גם אתם עצובים..."


הביקורת כנראה תפסה את פול לא מוכן, ולאחר כיממה הוא הסיר את הסרטון, שצבר בינתיים כ-6 מיליון צפיות, וכתב היום לפנות בוקר (שעון ישראל) בטוויטר התנצלות ארוכה:

"אינטרנט יקר, מאיפה להתחיל... נתחיל בזה: אני מצטער. זו פעם ראשונה שלי. מעולם לא עמדתי בפני ביקורת כזו, מפני שמעולם לא עשיתי טעות כזו. אני מוקף אנשים טובים ומאמין שאני מחליט החלטות טובות, אבל אני עדיין רק בן אדם. אני יכול לטעות. לא עשיתי את זה בשביל צפיות. אני מקבל (מספיק) צפיות. עשיתי את זה מפני שחשבתי שאני יכול לחולל נחשול טוב באינטרנט, לא לגרום סופה של שליליות. זו לעולם לא הכוונה שלי. התכוונתי להעלות מודעות להתאבדויות ומניעתן ובעוד שחשבתי שאם הסרטון הזה יציל חיים של אדם אחד זה יספיק - הוטעיתי על ידי ההלם והתדהמה, כפי שרואים בסרטון. אני עדיין מוכה הלם ותדהמה. אני עושה את החרא הזה כל יום. יצרתי תוכנית טלוויזיה של 15 דקות כל יום במשך יותר מ-460 יום. אפשר להבין שקל ללכת לאיבוד ברגע כזה בלי לשקול לחלוטין את ההשלכות האפשריות. אני נזכר לעתים קרובות עד כמה גדולה ההשפעה שלי, ועם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה... בפעם הראשונה בחיי אני מצטער לומר שהתמודדתי עם הכוח הזה בצורה לא נכונה. אני אוהב את כולם. אני מאמין בבני אדם. סיימתי כאן. שלום".