האם נמצאה התרופה לאינפלציה בסרטוני חתולים שחוזרים על עצמם כל הזמן? יוטיוב הודיע השבוע על שיתופי פעולה להפקת סרטים וסדרות בלעדיים לאתר הווידאו הגדול בעולם.

קייטי פרי באירוע YouTube Live
רוצים סרטונים מושקעים. קונצרט של יוטיוב | צילום: Andrew Mager, פליקס

בפוסט שפורסם בבלוג האתר, הכריז ראש חטיבת "YouTube Originals", אלכס קארלוס, כי החברה שבבעלות גוגל משתפת פעולה עם כמה מהכוכבים הגדולים שלה במטרה ליצור תוכן מקורי שיגמול את יוטיוב מהתדמית של האתר המלא סרטונים לא איכותיים שצולמו על ידי חובבנים במצב אנכי בטלפון הסלולרי שלהם.

השותפויות הראשונות עליהן הודיעה החברה הן אלו שאמורות להביא לנו בקרוב סדרות רשת מושקעות במיוחד: סדרה סאטירית על תוכניות ריאליטי-שירה בטלוויזיה בשיתוף Fine Brothers, סדרה קומית על שני עובדים במסעדה בשיתוף ערוץ Smosh, סדרת מתיחות בשיתוף ערוץ המתיחות הזוגי Prank vs. Prank ובהשתתפות סלבז וסדרת מתח-ריאליטי בהשתתפות כוכבי יוטיוב שונים ובהובלתו של ג'ואי גרספה.

אך החלק הבאמת מעניין בהכרזה של יוטיוב הוא זה שלגביו לא פירטה החברה: סרטים. לדברי קארלוס, האתר ישתף פעולה עם AwesomenessTV שבבעלות אולפן האנימציה DreamWorks Animation, ובכוונתם להפיק במשותף "כמה" סרטים באורך מלא במהלך השנתיים הקרובות. כל הסרטים יהיו "מובלים על ידי כוכבי יוטיוב" - לא ברור אם רק כשחקנים או גם כיוצרים - ויהיו זמינים לצפייה ביוטיוב מסביב לעולם (כולל בישראל) "לפני כל מקום אחר". לא ברור אם בכך הכוונה שלאחר ההשקות יוקרנו הסרטים גם בבתי קולנוע. נראה שנצטרך לחכות לסתיו הקרוב, אז מקוות החברות להוציא את הסרט הראשון, כדי לדעת.