קטעים מנאומים של היטלר, צלבי קרס, הצדעה במועל יד ושלט שעליו כתוב "מוות לכל היהודים" - כוכב פיודיפיי, הערוץ הכי מצליח ביוטיוב, מתנצל על הכל, בערך.

ביום חמישי פרסם פליקס שלברג סרטון בו הוא מגיב על כתבה בוול-סטריט ג'ורנל שהאשימה אותו באנטישמיות והובילה לביטול שיתוף פעולה בינו ליוטיוב ולאולפני דיסני ליצירת סדרת רשת בכיכובו.

"אני מתנצל על המילים שהשתמשתי בהן, שאני יודע שפגעו באנשים ואני מודה שהבדיחה עצמה הלכה רחוק מדי", אמר שלברג בנוגע לסרטון בו הוא מציג שני הודים שרוקדים ומנופפים בשלט "מוות לכל היהודים" לאחר ששילם להם על כך 5 דולר.

"אני מאמין לחלוטין שאפשר להתבדח על כל דבר, אבל גם בכך שיש דרך נכונה ודרך לא הכי טובה להתבדח על דברים", הוא ממשיך. "אני אוהב למתוח גבולות, אבל אני מחשיב את עצמי קומיקאי טירון ובהחלט עשיתי טעויות כאלו בעבר, אבל זו תמיד היתה חוויה של צמיחה ולמידה עבורי ומשהו שלמדתי להעריך. זה משהו שאני הולך לקחת בחשבון מעתה והלאה".

"הסרטון הזה הוא לא ניסיון שלי להצדיק את עצמי", מדגיש הכוכב, "אבל הם (התקשורת) לא קוראים לזה בדיחות. הבהרתי שהתקשורת מוציאה את דבריי מהקשרם, וגם את זה הם הוציאו מהקשר כדי להשתמש בזה נגדי ולהציג אותי כנאצי".

כהוכחה הוא מביא את העובדה שבכתבה בוול-סטריט ג'ורנל שגרמה לביטול הסדרה שלו מובאים קטעים שלו שבבירור לא נועדו להוות מסר אנטישמי.

כך, למשל, נטען בווידאו כי קטע בו שלברג לבוש כחייל וצופה בנאום של היטלר כדי ללעוג לכתבה קודמת בה נכתב שהוא נאצי - הוא מסר סמוי בעד נאציזם. כמו כן, צוין בווידאו כי שלברג שילם לאדם שמתחזה לישו כדי להגיד שהיטלר צדק, ולאחר מכן צחק על הישראלים המנהלים את האתר Fiverr, בו הופיעו הסרטונים של ישו, כשחסמו את החשבון. העיתון אף טוען כי אפילו אם שלברג דובר אמת בטענתו כי הכל בצחוק, "הם עדיין עלולים להיתפש ולהתפרסם על ידי קבוצות שנאה", ומביא כהוכחה את העובדה שאתר הדיילי סטורמר שיבח את שלברג על הסרטונים. כן, אותו אתר שתמך גם בדונלד טראמפ בשל טענות בתקשורת כי הוא אנטישמי.

"זה לא מאמר, זו מתקפה אישית נגדי", אומר שלברג בסרטון, שזכה תוך יומיים וחצי ל-11 מיליון צפיות. "מתקפה של התקשורת בניסיון להוציא לי שם רע, להפחית את ההשפעה שלי והשווי הכספי שלי".

הוא ממשיך ומאשים את התקשורת בהתעלמות והתנכרות לכוכבי רשת: "אני חושב שרוב אושיות הרשת יכולים להסכים איתי שהתקשורת, באופן כללי, לא מאוד אוהבת אותנו (...) כי הם מפחדים מאיתנו. הם מציגים אנשים בבוטות באופן שגוי, למטרותיהם האישיות, אפילו מתקיפים אנשים באכזריות, רק כדי לקדם את עצמם".

הוא ממשיך ומאשים כי כל מה שמעניין את התקשורת הוא הכסף:  "(הרווחים שלי) זה כל מה שהתקשורת דיווחה עלי... עד עכשיו. זה תמיד מגיע לעניין הכסף, וזה מצחיק, כי זה משהו שמעולם לא דחפתי לאנשים בפרצוף - זה אנשים אחרים שדוחפים את הפרצופים שלהם לתוך שלי".

"תקשורת הקליקבייט היא בעיה ענקית", מסכם שלברג, "כי כל מה שהם צריכים הוא כותרת חזקה וזה כל מה שמשנה להם". האשמה מגוכחת כשהיא מגיעה ממי שרובם המוחלט של הסרטונים שלו מתהדרים בכותרות שקריות שאינן קשורות לתוכנם.

"ניסיון יפה, וול סטריט ג'ורנל", הוא מסיים, "נסו שוב... מאדרפאקרס!"