אתם חושבים מספיק מחוץ לקופסה ויכולים להמציא משהו שישנה את חיי היום⁻יום של כולנו? כי בעמוד הפייסבוק של לשכת המהנדסים נפתחה תחרות. הפתרון המנצח יבחר על ידי צוות המומחים של הלשכה, ויזכה את בעליו במדפסת תלת-מימד. בין ההמצאות המשעשעות אפשר למצוא מנענע לעגלת תינוק, שולחן שנפתח באופן באוטומטי, ומאכיל דגים באמצעות WiFi.

"התחרות נועדה לעודד את המהנדסים לשתף ברעיונות ובפתרונות מקוריים לבעיות יומיומיות, מתוך מחשבה שהם יכולים לסייע ולהקל על החיים של כולנו", אמר אהוד נוף, יו"ר לשכת המהנדסים והאדריכלים, "שמחנו לגלות פתרונות מתוחכמים וחדשניים למגוון בעיות, שמוכיחים שהמוח של המהנדס הישראלי לא נח לרגע גם בבית".

ומדוע רק גברים לוקחים חלק בתחרות? "אנחנו מודעים לכך שיש פערים בחברה הישראלית בין גברים ונשים בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, ומשקיעה מאמצים רבים בכדי לשלב נשים בפעילויות", אומרים בלשכת המהנדסים. "הקמנו פורום של נשים מתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, הכולל מאות נשים מכל רחבי הארץ. הלשכה פועלת ביתר שאת לשלב נשים בכל הכנסים וימי העיון. בכנס תעשיה וניהול שיתקיים בהמשך החודש תעניק לשכת המהנדסים פרס מפעל חיים. הלשכה פנתה באופן ייזום לנשים רבות על מנת שתגשנה מועמדות".

אפשר עדיין להגיש הצעות לפתרונות עד יום רביעי הקרוב בחצות. הפתרון המנצח ייבחר על ידי צוות מומחי לשכת המהנדסים.

צילומי וידאו: פליקס רוצ'נסקי, אריה מאירוביץ', שחר בן דוד, ארנן ארמה, אלי נבו.