טכנולוגיות קול נחשבות לתחום שאין בו חידושים - אבל כשיש תערוכה וצריך לחדש משהו, מוצאים מה לעשות כדי להגדיר מחדש גם את התחום הכי משעמם (וטוב שכך) בעולם הטכנולוגיה - רמקולים ואוזניות.

כך, למשל, חברת האוס אוף מארלי החליטה להשתמש בחומרים לא שגרתיים לסדרת הרמקולים החדשה שלה, No Bounds, שמחליפה את Chant. הרמקול הבסיסי בסדרה שנקרא בשמה נראה כמו דיסקית עם מתלה למחזיק מפתחות, והוא עשוי - שימו לב - משעם. כן, זה שאוטם בקבוקי יין.

רמקול No Bounds של האוס אוף מארלי (צילום: יחסי ציבור)
רמקול No Bounds של האוס אוף מארלי | צילום: יחסי ציבור

הדגם הגדול יותר, No Bounds Sport, עשוי גם הוא משעם, עם ציפוי בד ממוחזר, וכולל חלל אחסון בתחתית. שני הדגמים צפויים להחזיק עד 10 ו-12 שעות ולעלות 70 ו-120 דולר, בהתאמה. הם יימכרו החל מהרבעון השני, גם בחנות הקונספט של החברה בדיזינגוף סנטר בתל אביב.

רמקול No Bounds Sport של האוס אוף מארלי (צילום: יחסי ציבור)
רמקול No Bounds Sport של האוס אוף מארלי | צילום: יחסי ציבור

באנג אנד אולופסן (B&O) הדנית השיקה סדרת אוזניות חדשה הכוללת כאלו שמזהות כשאתם מורידים אותן מהראש ועוצרות את המוזיקה, ביטול רעשים שניתן לכיבוי בנגיעה כדי לשמוע את הסביבה ברגעים מסוימים וחיבור לשני מכשירים בו-זמנית, כך שהאוזניות משמיעות את הצלילים הרלוונטיים מכל אחד מהם (למשל: מוזיקה מהמחשב בעבודה ואז מעבר אוטומטי לסמארטפון אם נכנסת שיחה).

חברת Sol Republic עשתה את הבלתי ייאמן והציגה לראשונה בתולדותיה אוזניות און-איר ואובר-איר אלחוטיות (עד היום הם חשבו שרק אוזניות שנכנסות לאוזן לא צריכות חוט) תחת השם Soundtrack. הן מתקפלות ומחזיקות 20 (לדגם און-איר) או 24 (לדגם אובר-איר) שעות בין הטענות וצפויות לעלות 170 ו-250 דולר, בהתאמה.

אוזניות Sol Republic ל-2018 (הדמיה: יחסי ציבור)
אוזניות Sol Republic ל-2018: Soundtrack, Soundtrack Pro ו-Shadow Fusion | הדמיה: יחסי ציבור

אבל נראה שהחידוש הכי פופולארי בתחום הרמקולים והאוזניות השנה הוא שילוב של עוזרות קוליות - אמזון אלקסה וגוגל אסיסטנט. בערך כל יצרנית רמקולים שנייה בגלקסיה הודיעה שתשווק רמקולים עם לפחות אחת מהעוזרות האלו, ביניהן טושיבה (שהרמקול החכם שלה הוא גם מצלמת אבטחה), קליפש, JBL, B&O ועוד.

כך, למשל, JBL השיקה סדרה של שלושה דגמים תחת אותו שם (ההבדל הוא בתצורה: אין-איר, און-איר ואובר-איר) עם תמיכה מובנית בעוזרת הקולית של גוגל. חוץ מזה היא השיקה לא פחות מ-5 דגמי אוזניות ספורט, שכל אחד מהם בנוי באופן מיטבי לסוג ספורט מסוים. כך, לדוגמה, האוזניות המיועדות לשחייה כוללות זיכרון מובנה לאחסון שירים מלבד עמידות למים, בעוד האוזניות המיועדות לריצה עמידות פחות במים (או זיעה ליתר דיוק) ותומכות בשליטה על ידי מגע על האוזניות.

יצרנית הרמקולים הישראלית מוראל הציגה רמקול-מזוודה, שמנצל את הדימיון בין צורה של מזוודה לתיבת התהודה של רמקולים לאירועים.  המזוודה חלולה ברובה ומאפשרת לארוז מספיק בגדים ואביזרים אחרים לטיול, ובקדמתה נמצה תא אליו נכנס הרמקול הנייד שמגיע עם המזוודה ומשתמש בחלל המזוודה כתיבת תהודה ליצירת קול עשיר יותר.

הגאדג'ט הבא נראה כמו צמיד - והוא באמת צמיד - אבל מה שמיוחד בו הוא שהוא הופך את היד שלכם לאוזנייה. הוא מתחבר לסמארטפון בבלוטות' ושני רמקולים מיוחדים שמשולבים בו רוטטים והופכים את העצמות שלכם לכבלי הולכה. רוצים להאזין למוזיקה או לנהל שיחה? שימו את האצבע על האוזן והקול יעבור דרכה. המכשיר פותח על ידי עובדים בסמסונג, גייס כסף בקיקסטארטר לפני כשנה וחצי ובסוף השבוע נשלחו היחידות הראשונות למזמינים.

והרמקולים של S-Ray הם לא בדיוק רמקולים: הם לא מנגנים בעוצמה גבוהה, כפי שמשתמע מהמילה רמקול, אלא מכוונים את הסאונד בדיוק לאוזן של המאזין, כדי לא להפריע לסביבה.