"העולם שלנו נראה אחרת ורבים מאתנו מתמודדים עם מציאות חדשה. בין היתר, הבית שלנו קיבל משמעות גדולה יותר מאי פעם".

הציטוט לעיל נאמר בכנס הפתיחה של תערוכת הטכנולוגיה CES 2021 על ידי סבסטיאן סונג, נשיא וראש צוות הפיתוח של סמסונג, שביטא היטב את רוח התקופה ואת החזון של החברה: יישום של בינה מלאכותית בשלל מוצרי חשמל יום יומיים, כדי לאפשר לנו חיים חכמים, טובים ונעימים יותר.

אז איך זה עומד להיראות? דאגנו עבורכם לסקירה מקיפה של כל המוצרים השווים.

סוף לכאבי גב: הכירו את שואב האבק JetBot90+

סמסונג מיישמת את החזון שלה על בסיס אינטליגנציה מלאכותית (Artificial intelligence, או בקיצור AI), שמאפשרת לתכנת פתרונות מחשוב כך שיבצעו משימות בדיוק כמו בני אדם. עכשיו, ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית גם מביאה את זה ישירות לבית שלכם עם שלל מכשירי חשמל רובוטיים ועם כבוד אדיר לאיכות הסביבה.

SAMSUNG (צילום: SAMSUNG)
צילום: SAMSUNG

אחד המכשירים שבלט בכנס CES 2021 היה JetBot90+ - שואב אבק חכם שמזהה עצמים בחלל ומתכנן בהתאם את נתיב הניקיון הטוב ביותר. באמצעות חיישני תלת ממד, הוא גם מתחמק מכבלים ועצמים קטנים ומגיע לפינות הנסתרות והקשות בבית בלי שתצטרכו לשבור את הגב. אם משהו מסווג על ידו כמסוכן או עלול לגרום לזיהום (למשל אגרטל מלא מים שנמצא על הרצפה), הוא פשוט יתחמק ממנו ויעדכן את נתיב הניקיון בהתאם.

לאחר סיום הניקוי, שואב האבק הרובוטי חוזר אוטומטית אל ה-Clean Station - מערכת סילוק האשפה של סמסונג. שם הוא מרוקן את הלכלוך, האבק והשיער שהוא אסף ישירות אל מכל אחסון אטום שעליכם להחליף רק אחת לחודשיים-שלושה.

חוץ מזה, אפליקציית Samsung SmartThings בנייד תאפשר לכם לקבוע אזורי "אין מעבר", להתחבר למצלמה של הרובוט כדי לראות את העולם מנקודת מבטו ועל הדרך גם לפקח על חיות המחמד בזמן שאתם לא נמצאים.

SAMSUNG (צילום: SAMSUNG)
צילום: SAMSUNG

בית נקי כולל גם בגדים נקיים

סמסונג עובדת קשה כדי ליישם עוד ועוד פתרונות של בינה מלאכותית במטלות הבית. אם ביתנו הוא מבצרנו, אז כדאי שהוא גם יהיה נקי ומסודר – כולל הבגדים בארון. 

סדרת 8800 של סמסונג תשנה את כל מה שידעתם על מכונת כביסה ומייבש במכשיר אחד. בעזרת תוכנת MultiControl, תוכלו להפעיל את  מכונת הכביסה יחד עם המייבש באופן מלא ישירות מלוח הפיקוד ולגלות שמשימת הכביסה בעצם יכולה להיות קלה, אינטואיטיבית והרבה פחות מלחיצה.

 חכמה כבר אמרנו?  מכונת הכביסה תלמד בצורה מושכלת מהם מחזורי הכביסה וההגדרות המועדפים עליכם, כדי להנגיש אותם בלחיצת כפתור על פאנל בקרה ייעודי. לאחר מכן, היא תמליץ על מחזורי כביסה ספציפיים המבוססים על למידה מושכלת של ההרגלים שלכם: באיזה ימים אתם עושים את הכביסה, באיזה שעות ולאיזה בגדים.

בנוסף, תוכנת OptiWash תזהה עבורכם את משקל עומס הכביסה ותפעיל חיישן מוגן בפטנט כדי לקבוע את כמות המים וחומר הניקוי האידיאלי לכל מחזור. זה גם יעזור לכם לדעת סוף סוף כמה זמן באמת הבגדים צריכים להיות בכביסה ואיך הם ייצאו הכי נקיים.

מכאן והלאה המייבש כבר יעשה את שאר העבודה. עם זאת, אתם עדיין תוכלו כמובן להשתמש באפליקציית SmartThings כדי לקבל התראות, להתחיל או להפסיק את הכביסה מרחוק, לתזמן מחזורי כביסה ועוד – ישירות מהסמארטפון.

SAMSUNG (צילום: SAMSUNG)
צילום: SAMSUNG

רובוט שמסדר את הבית? זאת רק ההתחלה

יש עוד מטלות ניקיון? בשביל זה סמסונג מפתחת את Samsung Bot Handy: רובוט שנשען על המילה האחרונה בתחום של AI כדי לזהות ולהרים אובייקטיבים במגוון גדלים, צורות ומשקלים.

העוזר הנאמן של סמסונג יבצע במקומכם משימות ותוכלו לשלוח אותו לסדר את החדר או לשטוף כלים אחרי הארוחה. זה כבר הדור הבא של הרובוטיקה, עם מכשירים שתפקידם לסייע במטלות הבית היום יומיות: מלנקות את הרצפה ועד להרים עצמים כדי להחזיר אותם למקום.

לא משנה עד כמה המשימה רגישה והפריט יקר, Samsung Bot Handy יעשה לבד את כל החישובים כדי לטפל בהם ברגישות. פקודה אחת מכם - והוא יוצא לעבודה (אבל אל תשלחו אותו במקומכם למשרד). 

האינטליגנציה מלאכותית, ההתנהגות טבעית

פיתוח מסקרן אחר שכרגע בליטושים אחרונים במעבדות סמסונג הוא הרובוט Samsung Bot Care, שלוקח את הנושא של הנושא של AI עוד צעד אחד קדימה. בעוד 2020 לימדה אותנו עד כמה חשוב לגלות ענווה מול הטבע, 2021 והשנים שיבואו אחריה יאפשרו לנו לנצל טוב יותר את מכשירי החשמל שעומדים לרשותנו ובעיקר לדאוג גם לכדור הארץ.

בין היתר, Samsung Bot Care מתוכנן להשתמש בבינה מלאכותית כדי לזהות ולהגיב להתנהגות שלכם: מהר מאוד הוא ילמד איך לעזור לכם, ייקח אחריות על טיפול במשימות יום-יומיות וישלח לכם תזכורות מהיומן כדי להקל על העומס. חוץ מזה, הוא יזכיר לכם למשל לקחת תרופה ויתמוך בשיחות וידאו לתקשורת בזמן אמת, אבל גם ייתן לכם מדי יום תחזית מזג אוויר מעודכנת וישמיע מוזיקה שמתאימה למצב הרוח שלכם. חבר על מלא.

כאמור, החזון של סמסונג כפי שעולה מכנס CES האחרון הוא ליישם את הטכנולוגיה של בינה מלאכותית עבור חיי היום-יום. כך לדוגמא Samsung Bot Retail ידריך לקוחות בסביבה קמעונאית כמו קניון, בעוד הרובוט GEMS (Gait Enhancing & Motivating System) יעזור לניידות של בעלי מוגבלויות.

כל היישומים האלה יאפשרו לרובוטים ולמכשירים חכמים להתקיים לצד בני אדם, כדי לשפר את החיים שלהם ולתת מענה למגוון הרגלי לייף-סטייל וסביבות שונות.

מסכי Neo QLED - איכות הסביבה כאן כדי שנשמור עליה

עוד משהו שסמסונג עושה מצוין זה לשלב את האידיאולוגיה הירוקה שלה בשלל מוצרים מתקדמים. מכנס CES 2021 אנחנו לומדים למשל שאצל סמסונג משתמשים בסוללות לא מזהמות עבור השלט, או שאפשר לנצל את הטלפון הישן שלכם כדי להפוך אותו לשלט-חכם עבור שאר מוצרי החשמל בבית. מינימום טביעת רגל אקולוגית, מקסימום תועלת.

בנוסף, סמסונג השיקה את סדרת Neo QLED, טכנולוגיה מתקדמת שהופכת את מסכי הטלוויזיה לחדים, איכותיים, ברורים וטובים יותר לאיכות הסביבה. מאחורי הקלעים, הטכנולוגיה כוללת למשל נורות לד מיניאטוריות שמונחות על גבי מיקרו-שכבות. אז יחד עם מעבד NEO עוצמתי, תצוגת הטלוויזיה מצליחה להישאר חדה וחסכונית באנרגיה גם ברזולוציית צפייה של K4 או K8.

SAMSUNG (צילום: SAMSUNG)
צילום: SAMSUNG

מסכי Neo QLED החדשים של סמסונג מצוידים במערכת SpaceFit Sound, שיודעים להתאים את הצליל לאופי החלל שבו הטלוויזיה נמצאת. עם דגש כזה על קיימות, איכות הסביבה הופכת להיות משהו מובן מאליו עבור כל המשתמשים במוצרי סמסונג החדשים – בלי שום פשרה על ביצועים ואיכות.

מקרר מודולארי: 2 דלתות עכשיו, 4 דלתות אחר כך

כולנו בילינו בשנה האחרונה הרבה יותר זמן בבית. ככה הבנו כמה חשוב שמכשירי החשמל יהיו אמינים, שהתקשורת תהיה יציבה ושהטכנולוגיה תקל עלינו גם בפעולות יום יומיות. וכאן סמסונג נכנסת לתמונה.

תערוכת CES 2021 הראתה את ההשקעה של סמסונג במכשירי חשמל חדשניים, שיודעים להתאים את עצמם לצרכים שלנו ולתקופה הדינאמית שבה אנחנו חיים. אחד המוצרים האלה הוא Bespoke: המקרר המודולארי הראשון שמגיע בתצורת 2 דלתות, אך עם מודול מיוחד שמאפשר להפוך אותו למקרר 4 דלתות כשהמשפחה תתרחב.

SAMSUNG (צילום: SAMSUNG)
צילום: SAMSUNG

מלבד המודולאריות והקטע המרשים עם הדלתות, מקרר Bespoke של סמסונג מגיע ב-8 צבעים ובגימור מתכת או זכוכית. בנוסף, Bespoke הוא מקרר חכם לחלוטין, עם מצלמות שיודעות לנהל את המלאי ולעדכן בהתאם את רשימת הקניות. כך, המקרר יתריע על מוצרים שהתוקף שלהם עומד להסתיים, ירכיב עבורם מתכונים בהתאם למה שיש בתוכו, ישקף על הדלת את מסך הטלפון הנייד ואפילו יידע להשמיע מוזיקה.

מבחינת מפרט, כדאי לדעת שהמקרר מגיע עם בר משקאות בילד-אין שיספק לכם גישה מהירה למים צוננים בלחיצת כפתור. בנוסף, מקרר Bespoke מצויד במכונת קרח שמאפשרת לבחור את גודל הקוביות לצורך התאמה למשקאות קרים שונים (טיפ: קוביה אחת גדולה לוויסקי, הרבה קוביות קטנות לקוקטיילים).  

אבל רגע, מה יש לאכול?

אחרי שנה קשה, הנה חדשות טובות: סמסונג הודיעה עכשיו שהיא מוסיפה לאפליקציית SmartThings שלה את Family Hub מערכת AI שהופכת את כל המטבח להרבה יותר חכם ופיצ'ר שזוכה בפרס ה-CES החדשני כבר שש שנים ברצף. בזכות הכנס האחרון גילינו שסמסונג תקרא לשידוך המבורך הזה SmartThings Cooking, אבל אתם בטח תקראו לו "החבר השף החדש שלי".

עם SmartThings Cooking, אתם קודם כל יכולים לבנות תכנית ארוחות שבועית בהתאם לטעמכם ומגבלות התזונה שלכם. בזמן שתבשלו, הפיצ'ר המדובר ישלח הוראות ומתכונים ישירות לכל שאר המכשירים החכמים וכבר יבצע במקומכם את ההזמנה מהסופר. אז הנה, הבינה המלאכותית תדאג למלא את המקרר בכל טוב – כדי שאתם לא תצטרכו להסתפק בארוחת ערב של מלפפון וחצי ביצה קשה.

חשוב לציין שהחיבור בין שירות SmartThings Cooking לבין המקרר של סמסונג יפעל בצורה אוטומטית לחלוטין. בתקופה שבה כולנו מבלים יותר זמן במטבח או בחיפוש אחר מתכונים חדשים, שירות SmartThings Cooking עוזר לתכנן, לרכוש ולהכין ארוחות בריאות לכל המשפחה ובלחיצת כפתור אחת מכל מקום עם חיבור לאינטרנט.

SAMSUNG (צילום: SAMSUNG)
צילום: SAMSUNG

"מאמן כושר חכם", אבל באמת

כל האוכל והמשקאות האלה הוציאו אתכם מכושר? הכירו את Smart Trainer: פיצ'ר ייעודי בתוך אפליקציית Samsung Health המוצלחת, שיתקן אתכם בזמן אמת ויגיד לכם איך לעשות כל תרגיל. עם כזה מאמן כושר וירטואלי, אפשר לבטל את המנוי היקר לפילאטיס מכשירים.

בקיצור, מכשירי החשמל של סמסונג מתאימים לבית שלכם עכשיו אבל גם לכל גיל ולכל מצב בחיים. אם בעקבות הקורונה גם אתם הפנמתם שדינאמיות היא שם המשחק, אלו המוצרים שהחיים החדשים שלכם צריכים.