ידוע שרעיונות טובים יכולים להגיע מכל מקום, בכל זמן ומכל אחד כמעט. כן, גם אם זה מצייץ בטוויטר. עתה נראה שטסלה תפתח פיצ’ר מיוחד, שנקרא ‘מצב כלב’ או Dog Mode, ומתבסס על רעיון שהגיע ממספר מצייצים בטוויטר.

‘אל תדאגו לי, הבעלים חוזרים עוד רגע’

בניגוד לכלי רכב רגילים שמונעים בעזרת בנזין, כלי רכב חשמליים יכולים לאוורר את עצמם בעזרת המנועים החשמליים – גם כשהרכב כבוי. בגרסה 8 של מערכת ההפעלה של טסלה הכריזה החברה על מערכת Cabin Overheat Protect – מערכת הגנה מחום בתא הנוסעים. מדובר על מערכת בקרת אקלים מיוחדת שעושה שימוש בסוללות הגדולות של הטסלה, כדי לוודא שהטמפרטורה בתוך הרכב לא תחצה את קו ה-40 מעלות צלזיוס – גם כאשר הוא כבוי וחונה. הפיצ’ר עושה שימוש בין היתר במערכת האיוורור והמזגן, והוא יכול לשמור על הטמפרטורה נמוכה יחסית עד 12 שעות מרגע היציאה מהרכב.

אבל אם אנחנו הולכים ברחוב ביום חם ורואים רכב סגור עם כלב בפנים, האינסטינקטים שלנו עדיין חזקים מאיתנו ונדאג לו. המהדרין גם יקראו למשטרה או למוקד העירוני ולאתר את הבעלים.

ג’וש אצ’לי שאל בטוויטר את אילון מאסק האם הוא יוכל לדאוג ל’מצב כלב’ (Dog Mode) שיכלול בין היתר מוסיקה להנאת הכלב ומזגן פועל – והכי חשוב – שלט אלקטרוני שיציג לעוברים והשבים הודעה – “אני בסדר, הבעלים שלי חוזרים עוד רגע”. מאסק השיב בפשטות – “כן”. מצייץ נוסף בשם ג’סטין הורן שהצטרף לשרשור הציע “אולי גם להציג על גבי המסך את הטמפרטורה הפנימית” – ולכך ענה מאסק – “בדיוק”.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime 

המערכת הזו תמצא את המשרה הבאה שלכם על פי מה שבאמת חשוב
וידאו חדש חושף כיצד גונבים טסלה עם טאבלט וסמארטפון

אמנם מאסק או טסלה לא הודיעו רשמית על מועד להגעת הפיצ’ר החדש, אולם מאסק נוטה לקבל רעיונות לפיצ’רים חדשים בטוויטר ואף ליישם אותם. כך עשתה טסלה עם מצב ה-Fade, שמעלים בזמן נסיעה ארוכה את כל הממשק העמוס של הרכב ומשאיר רק את המידע החיוני כמו מהירות – פיצ’ר שהוצע על ידי משתמש טוויטר וייושם מספר שבועות לאחר מכן.