מה שיפה בסמארטפונים זה שכדי לפצות על החוסר במקלדת ועכבר הם מגיעים עם המון חיישנים שמאפשרים לבצע פעולות בדרכים חדשות. זה מתחיל בחיישן הקרבה שמדליק את המסך כשמרימים את המכשיר מהכיס או השולחן וגם עונה לשיחה כשמקרבים את המכשיר לאוזן, ממשיך בחיישני התאוצה והכיוון שמאפשרים לשחק מרוץ מכוניות כשהסמארטפון עצמו הוא ההגה ומגיע עד זיהוי תנועות ידיים בעזרת המצלמה.

המשחק מבוסס הקול VocaBall
מתוך המשחק

המשחק VocaBall, שעליו כבר כתבנו בעבר, נוצר על ידי ערן שחר, דורון אלוש ועומרי ספיר, ומציג דרך נוספת לבצע פעולות בטלפון: בעזרת הקול. לא, לא בדיבור באנגלית עילגת עם עוזרת קולית שלא מצליחה להבין אתכם אף פעם. בעצם השמעת הקול.

VocaBall הוא אפליקציה שמיועדת בעצם להעלות את המודעות להנגשה של הסמארטפון לבעלי נכויות. אך הוא עושה זאת באמצעות המשחק "ארבע בשורה", שבמקום לשחק בעזרת נגיעה או הזזה של המכשיר משוחק בעזרת הקול בלבד - כולל התפריטים.

מטרת המשחק, כידוע, היא ליצור שורה, טור או אלכסון של ארבע דיסקיות בצבע אחד. כאן לא תשחקו נגד חבר, אלא נגד עצמכם. על המסך תופיע דסקית בצבע שונה בכל פעם ואתם תצטרכו להזיז אותה ימינה בעזרת השמעת קול גבוה או שמאלה בהשמעת קול נמוך כדי להשחיל אותם לטור הכי מתאים כדי ליצור רצף.

 

המשחק כיפי גם למי שאין לו מוגבלות שמונעת ממנו לשחק בסמארטפון באחת הצורות הרגילות. הדבר היחיד שכדאי להימנע ממנו הוא משחק במקומות ציבוריים. בואו נגיד שהקולות העולים והיורדים שתשמיעו עלולים לגרום לכך שיזעיקו נגדכם אנשים במכוניות שמשמיעות קולות כאלה.

להורדה: אנדרואיד | אייפון

למשחקים האחרים עליהם המלצנו