הפלייסטיישן 4 שלכם נכבה באמצע משחק מעולה בפיפא 2020? זה לא ניסיון של הקונסולה למנוע מכם ניצחון ענק. פשוט נכנס בה ג'וק - באופן מילולי.

אתר Kotaku מדווח כי נראה שחרקים הם אחת הסיבות המרכזיות לתקלות בקונסולה הנוכחית של סוני. כתבת האתר ססילה ד'אנסטסיו גילתה את זה כאשר הקשיבה לפטריק צ'ה, מייסד חנות תיקוני הקונסולות XCubicle במנהטן, מספר על תקלות בקונסולה.

צ'ה הצביע על שורת שקיות שחורות שעמדו בפינת החנות והסביר לה שהן מלאות גופות של ג'וקים שהוצאו על ידי צוות החנות ממכשירי פלייסטיישן 4 שהגיעו לתיקון. לדבריו, לפחות אחת לשבוע מגיעה קונסולה מקולקלת שבפתיחה שלה מתגלות ראיות למגורים של ג'וקים בתוך המכשיר - בין אם אלו גופות או רק שאריות של צואת חרקים. הוא אפילו החל לגבות 25 דולר מכל מי שבקונסולה שלו נמצאו שאריות חרקים על כך שהצוות שלו נאלץ להתמודד עם הגועל.

הסיבה לכך שדווקא פלייסטיישן 4 אהובה על חרקים אינה בגלל המשחקים המעולים או העיצוב המרשים לעומת המלבן הדי משעמם של מיקרוסופט, אלא בעיות בבניית הקונסולה. מסתבר שסוני בנתה את הדור הרביעי של הקונסולה שלה עם פתחי אוורור רחבים מדי, דרכם החרקים יכולים להיכנס בקלות, ועם ספק כוח שגורם למכשיר להתחמם הרבה יותר מהמתחרה מבית מיקרוסופט. החרקים, שאוהבים חושך וחום, נכנסים פנימה, מתנחלים על המעגלים בסמוך לספק הכוח, אך לבסוף מתים כאשר החום ממיס אותם או את הצואה והצאצאים שהם משריצים בפנים. כך נגרם קצר והפלייסטיישן מפסיקה לעבוד.

טכנאים נוספים סיפרו לד'אנסטסיו כי סוני אינה מוכנה לתקן קונסולות שחרקים חדרו אליהן, מה שאומר שכולן מגיעות לטכנאים בחברות פרטיות. בשיחות עם כמה כאלה נאמר לה כי יותר מחצי מכל תיקוני פלייסטיישן 4 נגרמים משאריות של חרקים.

אז מה עושים כדי למנוע מחרקים להיכנס למכשיר? לא כדאי לנסות לחסום את פתחי האוורור, שכן זה רק יגרום לקונסולה להתקלקל מהר יותר. במקום זה, מומלץ להניח אותה גבוה ככל האפשר, כאשר פתח האוורור חשוף לכמה שיותר אוויר. כמו כן, מומלץ לדאוג לניקיון הבית, שמרחיק את החרקים.