תודו בזה: אתם ממש, ממש מתגעגעים לפלאפי-בירד. המשחק המעצבן ביותר אי פעם הוא גם הממכר ביותר. אין תחליף לשילוב מנצח בין גרפיקה פשוטה להחריד לרמת קושי בלתי אפשרית שגורמת לכם לצרוח מתסכול עם כל פסילה.

אז כדי לגוון קצת עם הדמויות המפוקסלות והנופים שסביבן, קבלו את Mr. Caveman, או בתרגום חופשי "אדון איש מערות". המשחק עוצב על ידי הישראלי אסף גיבור, שתכנן את השלבים, את צורת המשחק ואת הסאונד.

המשחק הישראלי Mr Caveman (עיצוב: אסף גיבור)
זהירות, דינוזאורים. אדון מערון והנבוט | עיצוב: אסף גיבור

Mr. Caveman מעוצב בהשראת סופר מריו לא רק מבחינה עיצובית, אלא מכל הבחינות: אדון מערון הולך בתוך עולם דומה מאוד לזה של מריו, אוסף, מטבעות זהב כמו מריו וצריך להימנע מהיתקלות במפלצות כמו מריו. כמובן שבהתאם לעידן שבו חי אדון מערון, במקום צבים וקיפודים הוא מקפץ מעל דינוזאורים ובהיתקלות הראשונה עם אחד מהם הוא יתכווץ קצת, לפני שייפסל לחלוטין בהיתקלות השנייה.

בניגוד למריו, איש המערות לא יורה - אבל הוא מצויד בנבוט מעצם של חיה, שאיתו הוא יכול להכות בדינוזאורים כדי לא להיפסל כשהוא נתקל בהם. גיבור מסביר ל-NEXTER כי הרעיון בא כשניסה לחשוב על משחק שישלב בין הגרפיקה של מריו לז'אנר ה-Endless Runner (משחקים בהם הדמות פשוט רצה על המסך בלי הפסקה), כאשר הבחירה באיש המערות הגיעה לאחר ציורי מפלצות שונים והגעה למסקנה שדינוזאורים נראים הכי טוב בסגנון הזה.

עוד הבדל בין אדון מערון למריו הוא שהראשון מתקדם תמיד קדימה, בקצב קבוע - כמו בכל ז'אנר המשחקים מבוססי פלאפי-בירד. אי אפשר לעצור או לחזור אחורה, רק לנסות לשרוד את המכשול הבא בעזרת שני הכפתורים היחידים על המסך - קפיצה ומכת נבוט.

המשחק לא זכה עד כה להפוך ללהיט - אולי בגלל האינפלציה במשחקים מהסוג הזה בשנתיים וחצי האחרונות, הוא מסתפק בחודש וקצת שחלף מאז יציאתו בפחות מ-1,000 הורדות. רוב הסיכויים שהוא גם לא יהפוך לדבר הגדול הבא, אלא יישאר איפשהו באמצע. אבל הוא בהחלט יכול לבדר אתכם כמה שעות טובות לפני שתעברו למשחקים האחרים שעליהם המלצנו עד כה בקייטנת נקסטר.

להורדה: אנדרואיד | אייפון