דיאבלו 3
פצצה גרעינית, דיאבלו 3, פצצה גרעינית, דיאבלנו 3...החלטה קשה

תקופה לא פשוטה עוברת על הגיימרים האיראניים. בימים האחרונים הם לא מצליחים להיכנס למשחקי המחשב הפופולריים World of Warcraft, סטאר קראפט 2 ודיאבלו 3. הגיימרים התלוננו בפורומים של Battle.net, שירות משחקי הרשת של חברת בליזארד, המייצרת את המשחקים.

תחילה, השחקנים חששו כי החסימה מגיעה מאירן, אשר מתנגדת למשחקי מחשב המגיעים מהמערב ומכנה אותם "פרופוגנדה מערבית". אחד המשתמשים פרסם עלון שחולק בכנס ממשלתי על משחקי וידיאו, ובו אזהרות על משחקי וידיאו שונים. תחת World of Warcraft כתוב שהמשחק "מעודד אמונה בעל טבעי ובמיתולוגיה" או "מבטל את הרוע שבחטא". כך שבאופן די גורף אפשר להבין ששלטונות איראן לא מרוצים כל כך ממשחקי המחשב שהגיימרים במדינה מכורים אליהם.

ובכל זאת, כשחברת בליאזרד נשאלה על המקרה, התגלתה תמונה אחרת לגמרי - זה דווקא הצד האמריקאי שחסם את הגיימרים האיראנים המסכנים, ולא המדינה שלהם. בליזארד שיחררה הצהרה רשמית ובה הודתה כי היא זאת שחוסמת את האיראנים, בשל ההגבלה של ארה"ב על מסחר עם מדינות אויב.

"ארה"ב מפעילה סנקציות האוסרות על בליזארד לקיים קשרי מסחר עם תושבים של מדינות מסויימות, כולל אירן" נכתב בהצהרה של בליזארד. "השבוע בליזארד הידקה את הנהלים כדי לוודא ציות לחוקים, ושחקנים אשר מתחברים מהמדינות הללו מעכשיו יהיו מוגבלים מלהיכנס למשחקים ולשירותים של בליזארד".

בליזארד התנצלה בפני השחקנים שלה, והודתה שהיא תשמח לשרת אותם שוב ביום שבו החוק ישתנה. בינתיים, נראה שמדובר בסנקציה החמורה ביותר שארצות הברית הנחיתה על האירנים. נראה האם עדר של גיימרים זועמים בלי גישה לדיאבלו 3 הוא מה שיוכל לשנות את דעתו של אחמדיניג'ד לגבי הגרעין האיראני.

>> שיחק בדיאבלו 3 עד שמת

>> להיזרק מפייסבוק בעשרה צעדים