מיקרוסופט הכריזה אמש (א') כי היא מתכוונת להביא לישראל את שירות ה-GamePass של קונסולת המשחקים Xbox One החל מהחודש הבא. בדומה ל"נטפליקס", השירות מאפשר לשלם סכום חודשי קבוע ולקבל גישה חופשית לספרייה של מעל 100 משחקים מלאים, ביניהם Halo 5, NBA 2K16, Dead Rising 3, Resident Evil 6 ועוד.

עלות השירות בשקלים עדיין לא נחשפה, אך בארצות הברית מחירו עומד על 9.99 דולרים לחודש. מנויי השירות זכאים להוריד את כל המשחקים ישירות לקונסולה שלהם, ולא צריכים להסתמך על הזרמת משחקים (streaming), זאת בניגוד לשירות PlayStation Now המתחרה של סוני, שעדיין לא זמין בישראל. המשחקים זמינים למנויי השירות כל עוד הם משלמים עליו, ואין הגבלה על מספר המשחקים שניתן להוריד או לשחק במקביל.

יש לציין כי לבעלי קונסולת ה-Xbox One עומדים שירותים אחרים בתשלום חודשי, שמספקים גם הם משחקים חינמיים. השירות העיקרי הוא מנוי Xbox Live Gold, שבלעדיו לא ניתן להתחבר עם הקונסולה לאינטרנט, וכולל הורדה של ארבעה משחקים משתנים כל חודש. שירות נוסף הוא EA Access, שמאפשר גישה לכמה עשרות משחקים של חברת EA.

השירות החדש של מיקרוסופט עדיף של השירותים האחרים בכל הקשור למספר המשחקים שמוצעים בו. בשלב זה הספרייה שלו כוללת מעל 100 משחקים מז'אנרים שונים, ובמיקרוסופט מבטיחים להרחיב את הספרייה על בסיס קבוע. זה פתרון לא רע בכלל לאנשים שזה עתה קנו את הקונסולה ורוצים לטעום ממה שיש לה להציע. מצד שני, השירותים האחרים עולים על שירות GamePass בתחומים אחרים. כך למשל, המשחקים הכלולים בשירות EA Access אמנים מעטים יותר, אך נחשבים למוצלחים ועדכניים יותר, ועלות המנוי החודשי זולה יותר.