התאבדו בגלל משחק מחשב (צילום: Cavendish Press)
האם המשחק הפופולרי בעולם באמת גרם למותם? שניים מהנערים שהתאבדו | צילום: Cavendish Press

משחקי וידאו אלימים נמצאים כבר שנים ארוכות על הכוונת של מבוגרים הטוענים כי הם מעודדים אלימות בקרב צעירים, אך עתה טוען חוקר מקרי מוות בריטי כי הוא חושד שאחד מאותם משחקים אף גורם לצעירים להתאבד, כך לפי דיווח של הדיילי מייל.

לפי ג'ון פולארד, חוקר מקרי המוות של מחוז מנצ'סטר בבריטניה, ארבעה בני נוער שהתאבדו בשנים האחרונות עשו זאת לאחר ששיחקו במשחקי סדרת Call of Duty. "בשלוש מתוך ארבע החקירות, המשחק Call of Duty מופיע בין הפעולות האחרונות לפני המוות. זה מדאיג אותי מאוד", הוא אומר.

המקרה שעורר את הרעיון הוא זה של וויליאם מנזיז בן ה-16, תלמיד מחונן בבית הספר אלטרינגם, שחנק את עצמו למוות ב-17 בפברואר בחדר השינה שלו, בו נהג לשחק במשחק Call of Duty על גבי קונסולת האקס-בוקס שלו, והותיר אחריו את ההורים ג'ון (56) ואן (52) והאח אלכסנדר (19).

עוד ב-NEXTER:

ג'ון סיפר כי "שום דבר בו לא גרם לדאגה. הוא היה עסוק מאוד בלימודים ונהנה לשחק באקס-בוקס שלו". הוא סיפר כי "הבחינות היו לפניו, אבל זה לא גרם לו דאגה, כי הציונים שלו תמיד היו גבוהים. למיטב ידיעתי הוא מעולם לא איים להזיק לעצמו". הוא הוסיף כי מוקדם יותר באותו יום נתן לו ספר קריאה, בישל איתו ארוחת צהריים ולאחר מכן שמע אותו צוחק בחדרו, ככל הנראה מהקריאה בספר. אך מאוחר יותר באותו יום מצאה אותו אימו ללא רוח חיים, ניסתה להחיותו והזעיקה אמבולנס שהבהיל אותו לבית חולים, אך שם נקבע מותו.

Call Of Duty (צילום: Call Of Duty)
"בשלוש מתוך ארבע החקירות, המשחק Call of Duty מופיע בין הפעולות האחרונות" | צילום: Call Of Duty

 

עוד NEXTER בפייסבוק שלנו

מהחקירה עלה, כאמור, כי הוא חנק את עצמו, ואביו אמר כי לא ייתכן שהוא עשה זאת בטעות או בשל לחץ שהופעל עליו. "וויליאם היה אדם שהחליט לבד וביצע לבד. אין ספק שהוא התכוון להתאבד", הוא אמר.

פולארד, שחקר את המקרה וקבע כי מדובר בהתאבדות, מודאג מכך מאוד: "אני חושד, אך איני יודע בוודאות בשם חוסר ראיות, שוויליאם התנסה במשהוא או עשה זאת מתוך כוונה". הוא אמר כי לפני שנתיים, בחקירת מקרה ההתאבדות בתלייה של קאלום גרין בן ה-14, נמצא שגם הוא שיחק ב-Call of Duty בתקופה שקדמה למותו. הוא טוען כי המשחק קשור למותם של שני ילדים נוספים, אך לא פירט באילו מקרים מדובר.