האם גם לכם הציקו חברים בפייסבוק עם המשחק PixWords? האם גם אתם מותקפים כל הזמן עם אנשים שרוצים שתעזרו להם עם השלמות מילים? אתם לא לבד.

המשחק PixWords הצליח להגיע ל-5 מיליון הורדות, והפך בימים האחרונים לאחת האפליקציות הפופולריות בישראל (עם עברית לא מושלמת) ולגרום לאנשים רבים לגלות מחדש את עולם התשחצים. כאן מורידים אותו לאייפון ולאנדרואיד.

PixWords (יח``צ: מתוך המשחק)
PixWords | יח``צ: מתוך המשחק

אפליקצית PixWords לא המציאה את העולם מחדש ובדומה למשחק קנדי קראש, היא עושה קאמבק למשחק מוכר ביחד עם מנגנון עידוד הגורם להתמכרות מהירה.

ב-PixWords אתם מקבלים תמונה (שנלקחה היישר ממאגרי המצגות הגרועות) של חפץ מסוים, כאשר הוא נדרש לגלות מה השם של אותו פריט/אדם/בניין. לפעמים האתגר הוא לזהות מה אומר הכתם הכחול שמופיע על המסך - ושהכוונה לשיש. וואלה. זה שיש. סבבה.

כך המשחק עובד. בחלק העליון של המסך יש תשבץ קטן, שבו חלק מהאותיות. לחצו על שורה או טור, ומצד שמאל תראו את התמונה שצריך לזהות. בתחתית המסך יש מאגר אותיות שממנו אפשר להרכיב את הפתרון, וקוביות ריקות לייצג רווחים. מצאנו רווח כזה בהגדרה "אמריקני מקורזל". באמת? איך משהו אמור לעלות על זה שזה הפתרון לתמונה של חתול?

בכל מקרה, העניין מתחיל כאשר נתקעים ולא מצליחים לדעת מה המילה הנכונה. האפליקציה כוללת מטבע וירטואלי, ואתם מקבלים 100 מטבעות כאלה בתחילת המשחק. המטבעות הללו משמשים לרכישת רמזים. למשל, עבור 90 מטבעות, האפליקציה תגלה את האות הראשונה ועבור עוד 60 מטבעות האות אקראית. בזבתם עוד 40? זה יסיר לכם מהמאגר אותיות שהן לא חלק מהפתרון.

המטבעות אומנם וירטואליים, אבל בשביל להשיג כאלו במהירות, מבלי להרוויח אותם במעבר בין שלבים, צריך לשלם כסף אמיתי. החברה שפיתחה את המשחק סומכת על זה שתשחקו מספיק בשביל לרצות לקנות פתרונות פה ושם, ופתאום להוציא לא מעט כסף על רמזים.

ערכת מתחילים הכוללת 200 מטבעות עולה 12 שקל. 350 מטבעות עולים 4 שקל, 750 מטבעות 8 שקל ו-10 אלף מטבעות עולים 80 שקל. עבור לייק בפייסבוק מקבלים 100 מטבעות. ניתן גם לקבל מטבעות עבור כל מיני שיתופי פעולה של החברה עם אתרי פרסום - כלומר לצפות בפרסומות או להיכנס לאתרים שהיינו נמנעים מהם.

בנוסף כל כמה שעות תוכלו להגריל מטבעות בחינם בכמויות קטנות. וכמובן שכל פתרון בכל שלב יזכה אתכם בעוד כמה מטבעות.

לא חייבים לשלם

אתם תעדיפו, כמובן, לא לשלם כסף אמיתי במקרה שלא הצלחתם למצוא את התשובה ולא להתעסק במטבעות. מהסיבה הזו קמו ברשת אתרים וקבוצות שיעזרו להם לרמות. לרמות אמרנו? לקבל עזרה. קצת. את הפתרונות.

הקבוצה הזו בפייסבוק, למשל, מציעה לפרסם תמונות של השלבים שנתקעתם בהם ולעזור, ובכלל, אפשר סתם לצלם את המסך בעצמכם ותמיד יהיה מישהו נחמד שיתן כתף.

הדרך היותר ישירה, היא האתר הבא, שאפשר לאתר את התשובה הנכונה. הוא קצת מסורבל והעברית בו הפוכה, אבל הוא עובד. אם למשל ראינו תמונה של אדם על סירה. יש חמש אותיות, והאות השניה היא ר'. 

היכנסו לאתר, ודאו שאתם על עברית. בצד ימין למעלה אפשר לבחור את השפה. כתבו את האותיות שיש לכם, ואיפה שחסרות אותיות מקלידים קו תחתי כזה _. הכפתורים Shift ומינוס (-) במקלדת - כל זה ללא רווחים. לצורך הדוגמה שלנו: _ר___.  

מיד אחרי זה תקבלו מספר אפשרויות לפתרון, בהתאם למה שהקלדתם. כמובן שככל שיש לכם יותר אותיות מפתרונות אחרים, כך יהיה יותר קל למקד את החידה הבאה.

דפדפו בין העמודים וחפשו את תמונת הרמז שלא הצלחתם לגלות בעצמכם. ככה גילינו, למשל, שאיש יושב על סירה - זו הרפיה.