סדרת המשחקים Call of Duty היא אחד ממותגי הבידור האלקטרוני המצליחים ביותר בעולם, ואם שיחקתם בה אתם וודאי יודעים שיש לה מטרה אחת עיקרית: לירות בכל האויבים על המסך כמה שיותר מהר. בכל זאת, מדובר במשחק מלחמה, ואף מלחמה לא נוצחה ללא כלי נשק.

היוטיובר המכנה את עצמו Nullface החליט לפני מספר שנים לבדוק האם ניתן לסיים את המשחק Call of Duty: Modern Warfare משנת 2007 מבלי לירות יריה אחת. למרבה ההפתעה, הוא גילה שמלבד רגעים מאוד ספציפיים במשחק, המשימה הזאת בהחלט אפשרית. לפני מספר שבועות יצאה גירסה חדשה למשחק הנ"ל, והיוטיובר החליט לעשות זאת שוב.

וכך, בסדרת סרטונים ארוכה, Nullface מצליח להוכיח שגם במשחק ששם את האלימות כמכניקה מרכזית ניתן לשחק כפצפיסט. ואם זו נשמעת לכם כמו בחירה אידיאולוגית, אתם לא טועים. "זה התחיל אצלי כדחייה של האלימות הרבה שיש במשחק, ונסיון לשחק בו בצורה אחרת", הוא הסביר לאתר LAD Bible: "...זה היה המקום בו משחקי וידאו היו בו במשך זמן רב: משחקים כמו America's Army עשו גלוריפיקציה לאלימות… אני חושב שמדובר בפרופגנדה".

במהרה הבחירה האידיאולוגית הפכה לסוג של פרפורמנס, שהתחבר טוב מאוד לעולם הגיימינג המודרני, בו שחקנים רבים מקליטים את עצמם משחקים ומעלים את הוידאו לאתרים כמו Twitch או יוטיוב. דרכים חדשות לשחק במשחקים מוכרים הן דרך לא רעה בכלל ליצור תוכן עם ערך מוסף.

ואם אתם תוהים איך בדיוק ניתן לסיים משחק יריות מבלי לירות, התשובה די פשוטה. Call of Duty הוא משחק ליניארי מאוד, בו המטרה ברוב השלבים היא פשוט להגיע מנקודה א' לנקודה ב'. בין אם תחסלו את כל האויבים בדרך או סתם תרוצו במהירות מבלי לירות יריה אחת, ברגע שתגיעו לנקודת הסיום תוכלו לעבור לשלב הבא. Nullface גם גילה שלבים רבים בהם המשחק מציב כביכול דרישה לחסל מספר מסויים של אויבים כדי להתקדם, אך "מוותר" אם עובד מספיק זמן.

עם זאת, ישנם קטעים מעטים בהם השחקן מחוייב להשתמש באלימות. כשהגיע לקטעים כאלה, אפילו Nullface הסכים לשבור את הפצפיזם שלו ולסחוט את ההדק כדי להתקדם. בכל זאת, ההצגה חייבת להמשך.