בערך פעם בעשור אנחנו זוכים לראות גרסה חדשה של קונסולת המשחקים הפופולרית של סוני. בסוף השבוע חשף משתמש הטוויטר @Alcoholikaust תמונה שמציגה לכאורה את שתי ערכות של קונסולות פלייסטיישן 5 - זו לצד זו - עם הכיתוב "פלייסטיישן 5 מישהו?".

לפי דיווח רשמי של סוני הקונסולה החדשה צפויה להגיע לחנויות רק בסוף 2020. אז האם כך יראה המכשיר? לא בטוח. לפי מספר אנשים בענף הגיימינג מדובר באב טיפוס שכבר נמצא תקופה ארוכה אצל מפתחים. עוד הם מוסיפים כי ערכות פיתוח לקונסולות חדשות כמעט ולא נראות זהות למוצר הסופי שמגיע לחנות, אך עדיין מעניין לדעת כי הגרסה החדשה של סוני כבר נמצאת בידי המפתחים.

החברה כבר חשפה בעבר כמה פרטים ראשונים על הדור הבא של הקונסולה החדשה - ועולם הגיימינג הגיב בהתרגשות. אז אילו חידושים אנחנו צפויים לראות? ראשית, תהיה תמיכה ברזולוציית 8K - איכות שידור כפולה מזו של 4K וכזו שלא תמצאו בכל טלוויזיה, כך לדבריו של מארק סרני, המעצב הראשי של קונסולת המשחקים. בנוסף, מתחת למכסה המנוע צפויה לשלב החברה מעבד חדש לחלוטין בעל שמונה ליבות, כרטיס גרפי מתקדם שיוכל להריץ משחקים ברמה הגבוהה ביותר, ומעבד אודיו שישפר את חווית המשחק.