משרד הפטנטים האמריקאי אישר החודש בקשה לפטנט של חברת אמזון, שעשוי לשנות לחלוטין את תחום הרכבים החשמליים. הרעיון, שפותח על ידי 7 מעובדי החברה, מתבסס על מערך רחפני המשלוחים שאמזון מפתחת כדי להטעין מכוניות חשמליות המרוחקות מעמדות הטענה רגילות.

לפי בקשת הפטנט, שהוגשה כבר ב-2014, מערכת ממוחשבת שמנהלת צי רחפנים תקבל בקשות מכלי רכב שהסוללה שלהם עומדת להיגמר ותשלח רחפנים להטעין אותם תוך כדי נסיעה, בדומה למטוסי תדלוק.

הרחפנים יזהו את הרכב המבקש לפי אמצעי זיהוי שיהיה על גגו וינחתו עליו. על גג הרכב יהיו מגעים ייעודיים שיתחברו למגעים מקבילים ברחפן - ככל הנראה בצורה דומה לפנטוגרף של רכבות חשמליות (מערכת מוטות שמתרוממת כדי להתחבר לחוטי חשמל מעל המסילות). לאחר הנחיתה והחיבור יזין הרחפן חשמל לרכב ולאחר מכן ימריא חזרה ל"דיפו" שלו או לרכב הבא בסביבה הזקוק להטענה.

למרות שבתיאוריה הרעיון הזה יכול לשנות לחלוטין את שוק הרכב החשמלי - בזכות הגדלת טווח הנסיעה וייתור הצורך בהתאמת המסלול למיקום תחנות הטענה - לא סביר שזה יקרה בקרוב. זאת משום שהטכנולוגיה הקיימת הופכת את יישום הרעיון למסורבל ביותר: קודם כל, היא תחייב התקנה של נקודות הטענה על רכבים קיימים; שנית, היא לא תאפשר טעינה מלאה של הסוללה, אלא רק טעינה חלקית ואיטית שתספק מספיק אנרגיה להגעה לנקודת הטענה רגילה; והרחפנים עצמם עלולים להיות לא יעילים, שכן סוללות הן דבר כבד וכדי לסחוב סוללות להטענת רכב הרחפן עצמו יצטרך חלק גדול מהאנרגיה בהן כדי להיות מסוגל להגיע מנמל התעופה שלו לרכבים הזקוקים להטענה.

היישום של הטכנולוגיה הזו כל כך רחוק כרגע, שאפילו "כבישים חשמליים", שמטעינים את הרכבים תוך כדי נסיעה בטכנולוגיות שונות ומשונות, הם כרגע אפשרות ריאלית יותר - למרות שהיא מחייבת בנייה מחדש של מיליוני קילומטרים של נתיבים.