בשנת 2016 נייקי סקרנה כשהציגה את הגרסה שלה לנעליים ״מבחזרה לעתיד״ ששורכות את עצמן. אחרי שהמלאי אזל והפך לפריט אספנים ואחרי תקלת התוכנה המביכה שהשביתה אותן, משיקה עכשיו החברה את הדור הבא של הנעליים החכמות שלה.

גימיק יקר

הפיצ׳ר – או הגימיק – המרכזי ומה שהופך את הנעליים לכל כך מעניינות הוא העובדה שהן יודעות לשרוך את עצמן; ברגע שכף רגלכם תדרוך בה הנעלה תרגיש את הרגל, ותתאים את עצמה לצורת הרגל ולפעילות הגופנית שאתם צפויים לבצע בעזרתה בלחיצת כפתור. הודות למערכת השרוכים החכמה הזו, הנעליים מבטיחות להיות מהודקות, ולאחוז את כף הרגל שלכם בצורה המיטבית. לפחות כרגע, הנעל מותאמת בעיקר למשחקי כדורסל.

Nike Adapt BB 2.0 (צילום: Nike)
Nike Adapt BB 2.0 | צילום: Nike

ה-Nike Adapt BB 2.0, הדור השני של הנעל, יקר ב-50 דולר מהדגם הקודם, מה שאומר שתג המחיר שלהן עומד על 400 דולר, כ-1,370 ש״ח. עם זאת, בנייקי מסבירים שמדובר בדגם משופר המציע אחיזה טובה יותר, וכרית שתתמוך בכל צעד שתבצעו על המגרש. באמצעות בלוטות׳ ואפליקציה ייעודית תוכלו לבצע את ההתאמה לכף רגלכם ולוודא שהיא מדויקת, אבל גם לשחק עם צבעי אורות ה-LED שלה. כי זה מגניב.

אין ספק שנעל חכמה היא מצרך מגניב למדי, אבל המשמעות היא שאם אתם רוצים ליהנות מהפונקציות שלה – עליכם לזכור להטעין אותה בין אימון לאימון. לפני נייקי, הסוללה של הנעליים אמורה להחזיק מספר שבועות, וההטענה מתבצעת באמצעות משטח הטענה תואם.

Nike Adapt BB 2.0 (צילום: Nike)
Nike Adapt BB 2.0 | צילום: Nike

פוטנציאל להתקלקל

קחו בחשבון שבגלל שמדובר בנעל מבוססת תוכנה, היא לא חפה מבאגים, וקיבלנו לכך הוכחה לפני כשנה; כאשר משתמשים התלוננו כי אחרי עדכון גרסה לאפליקציה הנעליים סירבו להסתנכרן עם הטלפון שלהם. בחברה אגב טענו שהבאג נבע ככל הנראה מזה שלא בוצעו מספיק בדיקות QA לפני שהעדכון שוחרר לקהל הרחב.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

לארי אליסון רוצה לגייס כספים לטראמפ: אלפי עובדי אורקל מוחים

מקריפ או מגניב? פיצ׳ר חדש בטלגרם הופך אותה לאפליקציית היכרויות

כך או כך, דגם 2.0 של הנעליים החכמות של נייקי זמין לרכישה החל מהיום (א׳) באתר החברה, וטיפ קטן מאיתנו – אם אתם מעוניינים בהן, מוטב להזדרז שכן ההייפ סביבן גדול, והמלאי יחסית מצומצם.

ככה זה נראה ב-1985: