גוגל חשפה בימים האחרונים כי היא עובדת על תוכנה שתהיה מסוגלת לשפר ולחדד תמונות שצולמו ברזולוציה נמוכה. בהוליווד עושים את זה כבר מזמן, כמו שניתן לראות באוסף הבא של קטעים מסדרות שיטור, פעולה וביון בטלוויזיה, בהן רואים טכנאים משפרים תמונה שמצולמת גרוע עד שניתן לראות את כל הפרטים שלה באיכות גבוהה שמאפשרת זיהוי פושעים:

צוות Google Brain פיתח תוכנה שיכולה ליצור מחדש חלקים בתמונה שהינם מפוקסלים במיוחד, באמצעות שתי רשתות המדמות תהליך חשיבה ומסוגלות למלא את הפרטים החסרים: הראשונה ממפה את הריבועים בתמונה באמצעות תמונות דומות באיכות גבוהה יותר, כדי ליצור רעיון כללי של איך התמונה אמורה להיראות; השנייה משתמשת בטכנולוגיה בשם PixelCNN כדי להוסיף פרטים חדים יותר לתמונה המקורית. כלומר, התוכנה יודעת לזהות באיזה סוג של תמונה מדובר, ולהוסיף לה פרטים שישפרו את האיכות הכללית שלה.

עוד ב-TGspot:
לוג'יטק מציגה מצלמת רשת ראשונה באיכות 4K
בדקנו: מה חדש בעדכון אנדרואיד נוגט (7.0) לגלקסי S7

התוכנה עדיין נמצאת בשלבים ראשוניים, וכרגע מסוגלת לשפר רק תמונות פנים ברזולוציה של 8×8 נקודות. היא עדיין לא יכולה לספק שחזור מושלם של התמונה המקורית, כמו זה של בר רפאלי שיצרנו למעלה לצורכי המחשה, אבל מסוגלת ליצור תמונה דומה למדי, שנותנת מושג איך היא אמורה להיראות.

הצוות בחן את התוצאות כשהציג למשתמשים את שתי התמונות – המקורית והמשוחזרת – ושאל אותם מה המקור ומה החיקוי. לפי גוגל כ-10% מהם חשבו שהתמונה המשופרת היא המקור, ו-28% מהם היו בסך הכל מרוצים מהתוצאה. כך שהתוכנה אמנם לא מוכנה עדיין לשימוש משטרתי, אבל נראה שהיא בדרך הנכונה לשם.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot