אירוע החדשנות הגדול בעולם מתקיים בכל שנה בלאס וגאס, והפעם, ההתמקדות היא בהמצאות שיהפכו את החיים שלנו בריאים וטובים יותר. תערוכת החדשנות CES 2020 הציגה לא מעט חידושים טכנולוגיים מפתיעים ושימושיים, והנה שניים מהם שתפסו את עינינו.

הגאדג׳ט הראשון דווקא לא מיועד לבני אדם. יש חברות שפונות דווקא לבעלי החיים שלנו, בשאיפה לשפר את התקשורת בינינו לבין חיות המחמד. חברת Inupathy הציגה בתערוכת החדשנות קולר שיודע לתרגם את מצב הרוח של הכלב, על פי שינויים בקצב הלב שלו. הקולר ידע להגיד דרך אפליקציה, אם הכלב שמח, מתרגש, מתעניין, רגוע או לחוץ. ״אנחנו רוצים ליצור עולם שבו חיות ובני אדם יוכלו לתקשר יותר״, אמר אלכס האטון, נציג החברה. 

החידושים המפתיעים מתערוכת CES 2020 - אקסטרה (צילום: מתוך "next", קשת 12)
קולר הרגשות של הכלבים. Inupathy | צילום: מתוך "next", קשת 12

גם אחרי שנחזור הביתה מהטיול האחרון עם הכלב הלחוץ או המתרגש, הטכנולוגיה לא תניח לנו ותיכנס איתנו למיטה, וספציפית לתוך הפיג׳מה שלנו. ברגע שלובשים את הפיג׳מה של Xenoma, היא מודדת את הנשימה, קצב הלב, טמפרטורת הגוף והתנועה, ממש כמו במעבדת שינה. הפיג׳מה מיועדת לקשישים ומסוגלת לאתר נפילות ולהתריע לבני המשפחה אם קרה אירוע חריג. ״אנחנו מתחילים בפיג׳מות ובגדים קלים, אבל בשלב הבא נעבור לכל הבגדים״, סיפר האריס יו, נציג החברה בתערוכה. 

החידושים המפתיעים מתערוכת CES 2020 (צילום: מתוך "next", קשת 12)
הפיג׳מה החכמה של Xenoma | צילום: מתוך "next", קשת 12

עוד חידושים מ-CES הלילה ובהמשך השבוע ב-next בקשת 12.