בלי "אבל זה 10 סוגי מוצרים", "יש כרטיס מועדון?" או "אתה חושב שטעיתי? אני אעביר לך הכל מהתחלה": אמזון חשפה הלילה סוג חדש של חנות בשם Amazon Go, בה פשוט לוקחים מה שרוצים - ויוצאים.

בחנות החדשה אין קופות - לא כאלו מאוישות, כפי שאנחנו מכירים בישראל, ולא אוטומטיות, כמו אלו שנפוצות בשנים האחרונות בחו"ל. במקום זה, משולבות בה טכנולוגיות של מצלמות וחיישנים, המאפשרות לה לעקוב אחרי כל אחד מהקונים ולדעת אילו מוצרים לקח.

בכניסה וביציאה מהחנות מעבירים הקונים את הסמארטפון, והאפליקציה הייעודית "מודיעה" לחנות על תחילת וסיום הקנייה. מייד לאחר היציאה מהחנות היא שולחת לחשבון אמזון של הקונה קבלה עם רשימת המוצרים שלקח והמחיר.

החנות הראשונה מסוג זה הוקמה סמוך למטה החברה הראשי בעיר סיאטל בוושינגטון, ומשתרעת על שטח של כ-167 מטר רבוע. על המדפים בה ניתן למצוא בעיקר מוצרי מזון, כולל ארוחות מוכנות. כרגע היא פתוחה לעובדי החברה בלבד, אך בשנה הבאה תיפתח גם לקהל הרחב.

אמזון משווה את הטכנולוגיה בחנות לזו של מכוניות אוטונומיות, ולפי הדיווחים החברה מתכוונת לפתוח כ-2,000 חנויות כאלו ברחבי ארה"ב. במקביל, היא עובדת לפי מקורות על סוגים נוספים של חנויות, כמו חנות "דרייב-ביי", בה מזמינים את המוצרים מראש ואוספים אותם בלי לצאת מהרכב מחלון הסמוך לכביש.