אין אחד שלא עמד לצלם את המרצדס Vision AVTR ולא התפאר מהיופי שלה. אין בה הגה, אבל היא יודעת לאן לנסוע, למרות שמקיפים אותה שוטרים כדי שחס וחלילה לא תקרה שום תאונה. המרצדס הוצגה בתערוכת החדשנות CES בלאס וגאס, ומי יודע? אולי עוד כמה שנים כולנו נוכל לנהוג באחת כזאת.

המרצדס העתידנית היא תוצאה של שיתוף פעולה בין עיצוב של מרצדס בנץ ובין שותפיה בתעשיית הקולנוע, "לייטסטורם הפקות", "פוקס" והפקת סרטי "אווטאר". סילביין וונהרט ממרצדס, סיפר: "שיתוף הפעולה הזה נובע מכך שאנחנו מאמינים שגילינו שהלך הרוח והפילוסופיה שלנו מתאימים בדיוק. סרטי "אווטאר" עוסקים בעיקר בעולם שבו אנשים חיים בהרמוניה עם הטבע, הכל מחובר, ואתה מחובר לטבע בצורה מיוחדת מאוד, וזה גם החזון שלנו כמותג, כחברה, ליצור פתרונות ניידות בני קיימה לעולם העתיד. הניצוץ ליצירת הפרויקט הזה הוא שאנשים יוכלו להיות ניידים ובהרמוניה עם הטבע". 

יהיה מדויק להגיד שברגע שנכנסים למכונית, מתאחדים עם המכונית?
"בהחלט. אנחנו קוראים לזה "התמזגות אדם-מכונה". ככה אנחנו רואים את העתיד. המכונית נהיית המשך של החושים. אפשר לפתח מודעות גדולה יותר לסביבה באמצעות המכונית והחיישנים שלה, אפשר להרגיש את הטבע, את העולם שבחוץ, והמכונית מרגישה אותך". 

המרצדס שהגיעה מהעתיד - אקסטרה 2 (צילום: מתוך "next", קשת 12)
רגע, אנחנו ב-2050? | צילום: מתוך "next", קשת 12
 
המרצדס שהגיעה מהעתיד - אקסטרה 3 (צילום: מתוך "next", קשת 12)
מרצדס Vision AVTR. התמזגות אדם-מכונה | צילום: מתוך "next", קשת 12

דרור גלוברמן נתקל במכונית הזו במקרה ברחוב, ומיד קפץ על ההזדמנות לשמוע עליה קצת מהנהג: "המכונית מתוכננת כך שתוכל להיות אוטונומית, אבל כרגע אנחנו נוהגים בה בעצמנו", סיפר הנהג. "אין בה הגה, יש מכשיר היגוי שנקרא "בקר התמזגות" באמצע המכונית. היא מראה איך אנחנו יכולים לדמיין את עתיד הנהיגה בעוד כמה עשרות שנים". 

המרצדס שהגיעה מהעתיד - אקסטרה 1 (צילום: מתוך "next", קשת 12)
בקר ההתמזגות במרצדס | צילום: מתוך "next", קשת 12

במהלך הריאיון, גלוברמן לפתע ראה ששוטר מתקרב למכונית על מנת לרשום דו"ח, והתריע לנהג. "אז אתם צריכים לשלם את הדו"ח אם נקבל אותו עכשיו", התלוצץ הנהג. 

המרצדס שהגיעה מהעתיד - אקסטרה 4 (צילום: מתוך "next", קשת 12)
כמעט קיבל דוח | צילום: מתוך "next", קשת 12