משרד התובע של מחוז אושן במדינת ניו-ג'רזי הודיע בשבוע שעבר כי הוא חוקר זוג מקומי שמצא ככל הנראה דרך קלה מאוד לעשות כסף: האישה, רומֶלַה ולסקז בת ה-24, גילתה שהיא יכולה להזמין סחורה מחנות הכלבו לבית Lowe's - בלי לשלם עליה.

היא ובעלה, קימי ולסקז בן ה-40, החלו להזמין דרך האתר סחורה רבה, אחסנו אותה בביתם ופרסמו את הפריטים למכירה בקבוצת יד שנייה בפייסבוק תמורת כמחצית ממחירם בחנות.

השניים ניסו להזמין סחורה בשווי כרבע מיליון דולר - אך בשלב כלשהו גילו בסניף המקומי של החנות שמשהו לא בסדר, והזעיקו את הרשויות. לפני כשבועיים וחצי הגיעו שוטרים לבית הזוג בעיר בְּריק, ביצעו בו חיפוש ומצאו סחורה בשווי כ-13,000 דולר. השוטרים דיווחו כי המקום "דמה יותר למחסן מאשר לבית", וכי הסחורה הגנובה שאספו ממנו מילאה משאית באורך כ-5.5 מטרים, כאשר רובם המוחלט של המוצרים היו עדיין באריזות, עם תגי המחיר.

בין הפריטים היקרים יותר שנמצאו בבית נמנו טלוויזיה בגודל 70 אינצ', ציליית אלומיניום לגינה, 3 שואבי אבק של דייסון, תחתונים של ויקטוריה סיקרט בשווי 2,500 דולר, מכונת שטיפה בלחץ מים גבוה, מכסחת דשא של הונדה, מזגן נייד של LG, נעליים של חברת Ugg, רהיטים להרכבה עצמית, מצלמת ניקון D5000, מערכת רמקולים של סוני ומנגל.

הרשויות לא פירטו איך בדיוק עבדה הפירצה שמצאה רומלה באתר הרשת, אך ציינו כי היא קשורה למנגנון כרטיסי המתנה (שוברים) באתר.

השניים נעצרו במהלך הפשיטה על ביתם ושוחררו עד למשפט. בינתיים מואשמת רומלה בפעילות פלילית באמצעות מחשב ושתי דרגות של גניבה על ידי הונאה, ואילו קימי מואשם בקבלת סחורה גנובה ומסחר בה.

עם זאת, בהודעת הרשויות צוין כי כרגע נבדק האם השניים לא גנבו באופן דומה מרשתות נוספות.

עורך דינה של רומלה, מצידו, טוען שהיא בסך הכל "פיתחה מיומנות במציאת דילים טובים", ואין לה כישורים לפרוץ לאתר.