כנס פיראטים
כנס פיראטים

אומרים לכם שכל הפוליטיקאים אותו דבר, אבל מסתבר שיש פוליטיקה אחרת. פוליטיקה פיראטית. הכירו את מפלגת הפיראטים הישראלית. הם לוקחים השראה ממפלגות הפיראטים ברחבי העולם, שהתחזקו מאוד בשנים האחרונות באירופה. מפלגות אחיות של פיראטים קמו בארה"ב, שוויץ, פולין, אנגליה שבדיה וגרמניה. מפלגת הפיראטים לקחה שני מושבים בפרלמנט האירופי בבחירות האחרונות. עכשיו הם מתכוונים להגיע גם אלינו ולהפוך את מפלגת הפיראטים הישראלית למציאות. בתאריך ב-4 בספטמבר במוזיאון בת-ים יתקיים הכנס הפיראטי הישראלי הראשון. 

"מפלגת פיראטים ישראלית, המגבשת בימים אלה מצע ותקנון", הם כותבים בהזמנה בפייסבוק. "עם זאת, הרוח הפיראטית הדוגלת בזכויות אזרח, דמוקרטיה ישירה ושיתופית, רפורמה בחוקי זכויות היוצרים, שיתוף מידע, חופש מידע, שקיפות שלטונית, הזכות לפרטיות ועוד, אינה נחלתה של מפלגת הפיראטים הישראלית בלבד. אנו רואים אותה מפעמת ומזינה גל שלם של פעילות פוליטית אזרחית, ובפרט מפעמת בתנועת המחאה החברתית".

"אנחנו לא פוליטיקאים, אנחנו סתם אנשים. יצרנו קשר עם קבוצות נוספות", אומר טל מסינג, ממקימי הקבוצה, ל-mako. ביחד עם יואב ליפשיץ, הם מצאו את עצמם מנהיגים את מפלגת הפיראטים הישראלית. למרות שהמונח "הנהגה" בעצמו הוא לא מדוייק, כי הוא לא מאוד לא פיראטי.

הוא מוסיף: "הכנס יתנהל בקוד פתוח, אנחנו לא יודעים מה יהיה בכנס. הוא נולד מתוך שיתוף פעולה. אנחנו יותר במובן של פלטפורמה. הכל פתוח לגמרי, כל אחד יכול לערוך. בכנס ירצו אנשים כמו לנו צילה חסין על טקטיקות גרילה בתקשורת רשת ומה זה להיות פיראט ברשת. יובל אדם ידבר על ביטקוין שמתבסס על מטבעות וירטואליים. פרופ' קרין נהון תדבר על המאגר הביומטרי ועל פוליטיקה של מידע".

זו רק רשימה חלקית, הרשימה נבנית בימים אלה והיא עוד יכולה להשתנות. הדיונים, הפאנלים, הכל תלוי במשתמשים, בפיראטים עצמם. אפשר לקרוא עוד על הפיראטים הישראלים באתר שלהם. הכנס הוא רק דבר צעד אחד בשורה ארוכה של צעדים שהפיראטים מבטיחים להוציא לפועל בתקופה הקרובה.

>> 10 דרכים בטוחות להיזרק מפייסבוק 

>> פגיעה בפרטיות - תמונת טופלס של מארק צוקרברג הופצה ברשת