מאז שקיימים סרטי מתיחות, מסתובבות שמועות מרושעות על כך שלפעמים הנמתחים הם בעצם הצופים, שהכל מבוים, ושהמשתתפים בסרט הם אנשים ששיתפו פעולה ביודעין במקרה הטוב, ושחקנים במקרה הרע. סרטון ויראלי של מתיחה-נקמה של יוטיובר מוערך, שצבר עשרות מיליוני צפיות בזמן קצר נפל גם לבעיה הזאת. על פי היוצר שלו - לא בכוונה.

לפני קצת יותר משבוע סיפרנו לכם כאן על היוטיובר מארק רובר נמאס, שהוא גם מהנדס לשעבר בנאסא, שהחליט להנדס קופסה ממולכדת, שתגרום לגנבים להתחרט על הרגע שבו הם החליטו לגנוב ממנו את המשלוחים המגיעים לפתח ביתו. כעת, האמת מתבררת. 

בציוץ שפורסם בטוויטר, שכולל גם התנצלות בפני מעריציו, כתב רובר כי לא כל הקורבנות שצולמו אכן היו גנבים אמיתיים. "חתכתי דקה וחצי מהסרטון שלי. התברר כי שניים מהמשתתפים היו מזויפים. זה קרה אחרי שהבנתי ש"הגנבים" היו למעשה מכרים של האדם שעזר לי, של זה שהסכים לשים את החבילה במרפסת בבית שלו".

הקטע הוויראלי נצפה יותר מ-40 מיליון פעמים ביוטיוב מאז שעלה ביום שני בשבוע שעבר. בסרטון נראית החבילה כמו עוד מארז תמים ומעוצב בהשראת הרמקול החכם של אפל, ה-HomePod, אבל מבפנים היא מלאה בהפתעות. רכיב GPS יודע להתריע לרובר שהחבילה עזבה את איזור המגורים שלו, וברגע שהיא נפתחת על ידי הגנב, מנגנון מסתובב מיוחד מעיף כמות מרשימה מאוד של נצנצים לכל עבר בצורה מהפנטת מאוד.

נקמה בגנב של הדואר

הבעיה העיקרית מתחילה בכך שבארה"ב, כמו בלא מעט מדינות, צרכנים רבים מקבלים חבילות רבות עד לפתח ביתן, דבר שנותן פתח לגנבים, והתופעה של גניבת חבילות מפתח הבית כבר הפכה לנפוצה.

עוד כתב רובר בטוויטר כי "אני באמת מצטער על זה, ובסופו של דבר אני אחראי על התוכן שעולה לערוץ שלי. אני אנקוט בכל הצעדים כדי להיות בטוח שזה לא יקרה שוב".