משטרת תאילנד עצרה ביום ראשון שלושה אזרחים סינים שהפעילו "חוות קליקים", שסיפקה לייקים ושיתופים לגורמים ששילמו כדי לקדם את עצמם ואת מוצריהם.

לפי דיווח בעיתון בנגקוק פוסט, המשטרה פשטה על בית שכור לאחר שהשכנים דיווחו על חשד כי שני סינים המתגוררים בו עובדים ללא רישיון. תוך כדי הפשיטה התגלה כי גם בבית השכן נמצא סיני שעבד יחד עם השניים. השלושה שנעצרו הם וואנג דונג (33), ניו באנג (25) וני וונג'ין (32).

בשני הבתים נמצאו 9 מחשבים, 21 קוראי כרטיסי סים, 474 מכשירי אייפון מדגמים 4s, 5s ו-5c שהוברחו לתאילנד באופן בלתי חוקי וקרוב ל-350,000 כרטיסי SIM.

שלושת הסינים סיפרו כי הפעילו את חוות הקליקים עבור חברה שסיפקה להם את האמצעים ושילמה להם 150,000 באט - שהם כ-15,600 שקל - לחודש. הם סיפקו לטענתם בעיקר שיתופים של עמודי מכירה למוצרים סינים באפליקציית WeChat, המתחרה האסייתית לוואטסאפ, שיש לה כמעט 900 מיליון משתמשים.

השלושה הואשמו בעבודה ללא רישיון ובהברחת האייפונים, אך לא צפויים לשבת בבית כלא תאילנדי, אלא להיות מגורשים חזרה לסין.

"חוות קליקים" אחראיות למספר סוגי תרמיות ברשת: הן מספקות "לייקים" ושיתופים בתשלום ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר על מנת ליצור רושם שחשבון מסוים פופולארי יותר ולמשוך מפרסמים לשכור את שירות מפעיליו; הן מציעות להגדיל את החשיפה של אפליקציות בחנויות של גוגל ואפל על ידי הורדות המוניות והשארת ביקורות חיוביות מזויפות; והן גם מכניסות כסף מתרמיות במסגרתן לוחצים שוב ושוב על פרסומות באתרים תמורת חלק מהתשלום שמתקבל מהמפרסמים.