פרסום ראשון: נטפליקס החלה לבצע ניסוי של צפייה במהירות גבוהה או איטית בסדרות. בסמארטפונים של מנויים מסוימים מופיע כפתור "מהירות" (Speed) כאשר מנגנים פרק. צפו בהדגמה בעברית בסרטון בכתבה.

לחיצה על המהירות מאפשרת לבחור בין חצי, שלושת רבעי מהמהירות, מהירות רגילה, פי אחת ורבע, ופי אחת וחצי מהמהירות הרגילה של הסרט, או הפרק בסדרה. למה? אולי בשביל להבחין בפרטים בנגינה איטית, או בשביל לזרז בינג' של שעות אל תוך הלילה למקרה שאתם ממהרים. סדרה שנמשכת, למשל, 9 שעות, תסתיים תוך שש שעות בלבד. 

נטפליקס משנה מהירות
הוסיפה את האפשרות להאט או לזרז צפייה. נטפליקס | צילום: אוהד קינן, מאקו

"גם ככה יוצרים מתאבלים על שהסרטים כבר לא בקולנוע אלא מסך קטן, אנשים צופים בהם על אייפונים", אומר הבמאי גיא נתיב, זוכה פרס האוסקר, "אבל להריץ סרטים בהילןך מהר כי משעמם, או כי אני לא יודע, זה הורס את האומנות שלי. זו התחושה הראשונה שלי, אולי אני טועה, אבל הייתי רוצה שסרט שלי יוקרן על מסך גדול בקולנוע ויבואו לראות אותו".

האפשרות לשנות מהירות נגינה קיימת גם בנגני וידאו כמו VLC, וביוטיוב. בנטפליקס היא עדיין לא קיימת באופן רשמי, והדרך לשנות את המהירות בשירות הסטרימינג היא באמצעות תוסף חיצוני לכרום.

מנטפליקס נמסר: "אנחנו תמיד מחפשים דרכים חדשות עבור הצופים שלנו ליהנות מהתוכן שהם אוהבים, אז אנחנו בוחנים מהירות נגינה במכשירים ניידים. הבדיקות שלנו באופן כללי משתנות במשך שלהן ובמדינות שבהן אנחנו מבצעים אותן. ייתכן שהן יהפכו לאפשרות קבועה, אך ייתכן גם שלא".