אזרחים ישראלים אוהבים לטייל בעולם. חיילים משוחררים צובאים על מדינות דרום אמריקה והמזרח הרחוק, ובמיוחד בתקופת החגים, שדה התעופה בנתב״ג מגיע לתפוסה מלאה. בעיה אחת שחלק מהאנשים נתקלים בה, היא עצם העובדה שלמדינות מסויימות נדרשת אשרת כניסה מונפקת מראש.

צריך ויזה או לא צריך ויזה?

על מנת להערך מראש, חשוב לבדוק לפני טיסה אל כל מדינה האם לאזרח ישראלי נדרשת אשרת כניסה טרם ההגעה אליה. בדיוק על השאלה הזו יכול לענות שירות מעולה בשם VisaMapper, שמאפשר לאזרחים מכל העולם לבדוק לאילו מדינות הם יכולים לנסוע מבלי להוציא ויזה, לאילו מדינות הם חייבים ויזה ולאילו מדינות הם לא יכולים לנסוע בכלל.

VisaMapper
הישראלים באים

כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להיכנס לאתר VisaMapper. האתר יזהה את המיקום שלכם (ישראל, סביר להניח) ויציג בפניכם מפה צבעונית של מדינות העולם. צבעי המפה אינם מקריים, ומחולקים לפי מספר פרמטרים – מדינות אליהן תידרשו להוציא ויזה לפני ההגעה בשגרירות המקומית, מדינות אליהן לא תידרשו להוציא ויזה לפני ההגעה ומדינות אליהן לא תוכלו להוציא ויזה, ולפיכך לא תוכלו לנסוע אליהן בכלל.

וגם:
>> דירוג אפליקציות המובייל הישראליות [דצמבר 2013]
>> 3 סטארטאפים ישראלים עם פתרונות יצירתיים לתחבורה

דרום אמריקה פתוחה לישראלים

בתור אזרחים ישראליים, תגלו שלארצות הברית והודו, לדוגמא, תוכלו לנסוע רק לאחר שהוצאתם ויזה בשגרירות המקומית. לקנדה, ברזיל וכמעט לכל המדינות ביבשת אמריקה, פרט לארצות הברית, ונצואלה וגינאה תוכלו לנסוע מבלי להוציא ויזה בכלל. לעומת זאת, אם תיכננתם את הנופש הבא שלכם באיראן, פקיסטן, סוריה, לבנון או ערב הסעודית, סביר להניח שבתור אזרחים ישראליים תיאלצו לבחור יעד אחר.

השירות יכול להתגלות כשימושי במיוחד עבור אנשים בעלי אזרחות נוספת. לדוגמא, אם ברשותכם אזרחות אמריקאית, תוכלו לשנות את שם המדינה בתיבת הגלילה למעלה ולראות כי לרוב מדינות אפריקה ואסיה, פרט למונגוליה ומספר מדינות נוספות, תיאלצו להצטייד באשרת כניסה מראש. במידה ותרצו לנסוע אל אוסטרליה, בתור אזרחים אמריקאיים, תיאלצו להגיש בקשה מסודרת דרך אתר האינטרנט של השגרירות. כמובן, שלפני שאתם מקבלים החלטה לאן לנסוע, חשוב לבדוק בשגרירות המתאימה אם תצטרכו להוציא ויזה מתאימה או לא, אך בהחלט מדובר בשירות שימושי שיכול לסייע בעת חופשה.

לידיעה המקורית באתר Geektime