שיירה של רכבים משוריינים, מאבטחים בוגרי צבא עם נשקים אוטומטיים ושכפ"צים ואפילו שיירת הטעיה עם "כפילים" - נשמע כמו סרט מתח על ניסיון התנקשות בנשיא ארה"ב, אבל כך נראים, לכאורה, חייו של ג'ון מק'אפי, מייסד חברת האבטחה ותוכנת האנטיוירוס מק'אפי, בשבועות האחרונים.

לפני כשבוע התחיל מק'אפי לצייץ בחשבון הטוויטר שלורמזים לכך שהוא ירד למחתרת. בציוץ הבא, למשל, הוא כתב: "המודיעין אומר שהרעים באים. ג'ימי חייב לשלוח כרטיס ברכה ליום ההולדת של אחייניתו, אז הוא לא יוכל לבוא, אבל 18 שומרי ראש נוספים מגיעים היום - כולם עם רישיון לנשק אוטומטי. הזיקוקים יהיו עזים אם הקהל האפל יופיע". בתמונה נראה מק'אפי עם שלושה גברים גבוהים ושריריים, כאשר כל המצולמים חוץ מאחד לובשים שכפ"צים המגנים על החזה.


בהמשך התפרסמה כתבה באתר בשם Loggia On Fire, בה חשף מק'אפי כי מתבצר בביתו במדינת טנסי, ואתמול (ג') הוא חשף בסדרת ציוצים וסרטוני יוטיוב כי ברח מביתו. הסיבה, לדבריו, היא צו שהוציאה הגדו ה- SEC - הוועדה לניירות ערך ובורסות בארה"ב. בסרטונים טוען מק'אפי שוב ושוב שהוא מפר את החוק בעצם העובדה שהוא חושף את קיומו של הצו נגדו, אך משום מה בוחר לא לחשוף אף פרט נוסף אודות הצו - למרות ששמירת הפרטים לכאורה לא תעזור לו יותר מדי לכשייתפס ויישפט.

לדברי מק'אפי, הוועדה רודפת אותו ואת חברת ההשקעות TPG, שהוא אחד מבכיריה, בשל עיסוקם בתחום הביטקוין והמטבעות הווירטואליים - המהווים איום על השליטה של ה-SEC על הכלכלה האמריקאית. מק'אפי אומר שלצו אין קשר לפעילות החברה, וכי הוא הוצא אך ורק במטרה להביא לקריסתה.

בציוצים אחרים, שחתומים על ידי עובדיו, עוזריו ואף אשתו, נטען כי "הבוס שומר על דממת-אלחוט" וכי "הכפיל של הבוס, בשיירה שמאוכלסת בכפילים של כולנו, בכלל לא נראה כמוהו - אבל (הכפילים) שלו ושלנו נושאים איתם את כל המכשירים האלקטרוניים שלנו (ולכן) כולם עוקבים אחריו. אף אחד לא עוקב אחרינו. אף אחד לא מאמין יותר למה שעיניו רואות".

התואר "עבריין נמלט" לא חדש לג'ון מק'אפי. ב-2012 הוא נעצר בגואטמלה, חודש לאחר שברח מבליז השכנה בעקבות חשדן של הרשויות כי הוא רצח את שכנו. הוא נשפט וישב בכלא בגואטמלה למשך תקופה קצרה, שוחרר וחזר לארה"ב, שם התחתן ועבר לגור בטנסי.

כאמור, מק'אפי הפך לידוען בזכות האנטיוירוס שפיתח ונושא את שמו עד היום. בקיץ 2010 נמכרה החברה לאינטל תמורת כ-7.7 מיליארד דולר, ולפני שנתיים מכרה אינטל את הבעלות על מחצית החברה לחברת TPG, בה כאמור משמש מק'אפי כבכיר. ב-2013 שחרר מק'אפי סרטון משעשע/מזעזע בו הוא מראה תוך כדי מה שנראה כמו אורגיית סקס, סמים ורוקנרול איך למחוק את האנטיוירוס שלו, שהפך לטענתו לתוכנה גרועה ומעיקה. ב-2016 הכריז על התמודדות לנשיאות ארה"ב כמועמד עצמאי. הוא לא הגיע רחוק - אולי מפני שמלבד אמונתו בתיאוריות קונספירציה, הוא שווה לפי הערכות רק 4 מיליון דולר - אלפית משוויו של המתחרה - דונלד טראמפ, שלפי הערכות בתחילת 2016 עמד שוויו על קרוב ל-4 מיליארד דולר.