המסחר בוול סטריט הופסק (ארכיון)
המסחר בוול סטריט הופסק (ארכיון) | צילום: רויטרס

דרמה בניו יורק: המסחר בוול סטריט הופסק הערב (רביעי) באופן זמני בשל בעיות במערכות המחשוב. רק לאחר יותר משלוש שעות מרגע הפסקת המסחר, הודיע הנהלת וול סטריט על חידושו. התקלה מצטרפת לקריסת אתר העיתון "וול סטריט ג'ורנל" ולהשבתת טיסות של "יונייטד אירליינס", בשל תקלות במערכות השונות המשמשות את שתי החברות האמריקניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות התקלה הודיעו בוול סטריט על ביטול כל פקודות המסחר שהתרחשו מרגע איתורה. "אנו חווים בעיות טכניות קשות", הודיע מריסה ארנולד, דוברת הבורסה בניו יורק. "נשתדל לספק עדכונים נוספים ברגע שנוכל. אנו עושים כמיטב יכולתנו כדי לפתור את המצב במהירות, תוך תקשורת שקופה ולהבטיח את פתיחת המסחר המחודשת באופן מסודר ובטוח".

מהמרים על מניות
וול סטריט: תקלה טכנית (ארכיון) | צילום: רויטרס

מוקדם יותר התרחשו תקלות במערכות המחשוב של אתר ה"וול-סטריט ג'ורנל" ושל חברת התעופה "יונייטד איירליינס". בעקבות התקלה, ב"יונייטד" הוחלט לקרקע את המטוסים ברחבי העולם. מספר שעות לאחר מכן הודיעו כי התקלה תוקנה, אולם עיכובים בהמראות נרשמו זמן מה לאחר מכן בנמלי התעופה השונים.

יונייטד איירליינס: עיכובים בלוח ההמראות
יונייטד איירליינס: עיכובים בלוח ההמראות | צילום: רויטרס

על אף שהתקלות התרחשו במערכות המחשוב של שלושה ארגונים בארצות הברית, גורמי ממשל אמריקנים הבהירו כי לא מדובר במתקפת האקרים על מטרות במדינה. ה-FBI פנו אל הנהלת וול סטריט תוך הצעת עזרה באיתור המקור לתקלה, אך לטענת גורם פנימי בוול-סטריט, אתמול בוצע עדכון תכנה למערכות ההפעלה ולכן קיים סיכוי גדול שמדובר בתקלה פנימית בלבד. במקביל, במשרד לביטחון הפנים האמריקני טענו כי בדיקתם בנושא העלתה שלא מדובר בנזק שנגרם על ידי גורמים עוינים.

וולסטריט, בורסה, ניו יורק
המסחר חודש לאחר יותר מ-3 שעות | צילום: חדשות 2