הווארד דארדל מהעיר באקלברי שבדרום בריטניה איבד את אשתו, לינדזי, לפני כחודש וחצי. לינדזי נפטרה לאחר מאבק של שנה וחצי בסרטן שהתחיל בשד והתפשט לריאות ולמוח.

כאילו שאובדן אשתו בגיל צעיר אינו חוויה מספיק טראומטית, בימים האחרונים הוא קיבל מכתב מפתיע מחברת התשלומים פייפאל.

"חשוב - נא לקרוא את ההודעה בתשומת לב", נכתב בראש הדף. "חשבונך נמצא בחוב של 3,240 ליש"ט. זו הפרה של סעיף 15.4c בהסכם שלך עם פייפאל, מאחר שקיבלנו הודעה לפיה את מתה. לפי הסעיף, יש לנו את הזכות לסגור את החשבון, לבטל את ההסכם שלך ולדרוש תשלום על מלוא סכום החוב".

בהמשך אף נכתב כי "ההפרה אינה ניתנת לתיקון. לכן, בכוונתנו (...) לנקוט בפעולה כדי להגביל את יכולתך לגשת לכספך, לבטל את ההסכם ולדרוש תשלום מיידי של כל הסכום (...), לנקוט בצעדים משפטיים".

הווארד שיתף את המכתב בפייסבוק, וסיפר ל-BBC כי המכתב הגיע שלושה שבועות לאחר שהודיע לחברה על מותה של אשתו וסיפק עותקים של תעודת הפטירה שלה, הצוואה שלה ותעודת הזהות שלו.

החברה מסרה ל-BBC כי "אנו מתנצלים בפני מר דארדל על אי הנוחות שהמכתב גרם. אנו בודקים בדחיפות את הנושא, ועומדים בקשר ישיר עם מר דארדל כדי לתמוך בו".

לדברי דארדל, בשיחה עם נציגי החברה נאמר לו שהסיבה לשליחת המכתב יכולה להיות אחת משלושה דברים: באג, תבנית לא נכונה או טעות אנוש. בחברה הבטיחו לו לבדוק מה מבין השלושה גרם למעשה חסר הרגישות, אך אמרו שלא יוכלו לעדכן אותו במסקנות מכיוון שזה "עניין פנימי".

"אני במקום סביר - ואני יכול בהחלט להתמודד עם מכתבים כאלה", אמר דארדל ל-BBC, "אבל אני חבר בעמותת 'אלמנים צעירים', וראיתי שם ממקור ראשון איך מכתב כזה או משהו דומה יכול להוציא מישהו מדעתו לחלוטין. אם אני עושה מזה מהומה, זה רק כדי לוודא שפייפאל, או כל ארגון אחר שעלול לעשות דבר חסר רגישות כזה, יראו את הנזק שהם יכולים לגרום לשכולים".