אולימפיאדת לונדון 2012 מתקרבת לסופה ורק היום (ג'), הצליחו בגוגל להפיק דודל ראוי שמשך תשומת לב ברשת. מדובר בדודל משחקי שמאפשר לכם להיכנס לנעליו של אצן משוכות ולקפץ מעליהן.

אז אם עד עכשיו ישבתם מול הטלוויזיה וצפיתם באולימפיאדה באופן פסיבי, הגיע הזמן לעשות קצת פעילות גופנית. אל תדאגו, זה לא ידרוש מכם לפתח גוף כמו של מייקל פלפס. אולי רק קצת את השרירים באצבעות.

איך עושים את זה? כנסו לגוגל, ליחצו על הפליי שבאמצע תמונת הדודל, ועכשיו פשוט לחצו על מקשי הימין והשמאל לסירוגין במהירות המקסימלית, ליחצו על הרווח כדי לקפוץ ונסו לשבור את השיא של עצמכם.

זו לא הפעם הראשונה שהגוגל דודל הופך להיות משחק. אחת מהפעמים היותר מפורסמות וזכורות (שאפילו הונצחה באתר נפרד), היתה כאשר הדודל הפך למשחק האגדי פקמן לכבוד יום הולדתו ה-30. הדודל מסתבר, היה כל כך פופולרי שהוא אפילו הצליח להשפיע על הכלכלה העולמית. האנליסט טוני רייט חישב שהירידה בפרודקטיביות בעבודה בעקבות הפקמן-דודל עלתה לכלכלה העולמית בכ-120 מיליון דולר. אז אם אתם רואים את כל האנשים במשרד דבוקים למסך המחשב ולוחצים על שני מקשי החצים כל הזמן, דעו לכם שהמשבר הכלכלי הגדול באמת רק מתקרב.

והנה הדודלים שכבר הופיעו בימי האולימפיאדה:

הדודל של טקס פתיחת האולימפיאדה:

דודל לטקס פתיחת אולימפיאדה

חץ וקשת:

חץ וקשת

קפיצה למים:

קפיצה למים

סייף:

סייף

התעמלות מכשירים:

התעמלות מכשירים

הוקי שדה:

הוקי שדה

טניס שולחן:

טניס שולחן

הטלת כדור ברזל:

הטלת כדור ברזל

קפיצה במוט: 

קפיצה במוט

שחייה צורנית:

שחייה צורנית

הטלת כידון:

הטלת כידון

>> עשרת הדודלים הכי טובים