לקחת את התחביב כמה צעדים קדימה: שגיא, הראל, רון ועדן, בוגרי מכללת קולנוע, בעלי תחביב משותף, צפייה בסרטי גמר, החליטו להקים פלטפורמה לצפייה בסרטי גמר של מגמות וחוגי קולנוע ברחבי הארץ המשלבת ממשק שמאוד מזכיר את זה של ענקית הסטרימינג נטפליקס.

האתר שהקימו מכונה SchoolFlix (סקולפליקס) ובמקום לחפור ברשת ובארכיונים, תוכלו כבר עכשיו למצוא שם לא מעט תוכן לצפייה, וגם לשלוח את הסרטים שלכם. "היה לנו חשוב להשקיע מחשבה רבה גם על החוויה שמסביב לסרט עצמו, לגרום ליוצרים להרגיש גאים בסרט של עצמם כשהוא מוצג אצלנו בפלטפורמה", מספרים סקולפליקס בשיחה עם NEXTER.

"היינו בעצמנו במגמות קולנוע וכל אחד מאיתנו לקח חלק בהכנת סרט גמר כשהוא היה בתיכון ולכן אנחנו מאוד אוהבים לצפות בסרטי גמר", הם מוסיפים. "כשצפינו בסרטי גמר שמנו לב שלרוב הסרטים שיוטיוב מציג יש עשרות אלפי צפיות, ולפופולארים יותר אפילו מאות אלפים ומליוני צפיות".

מתוך הסרט טעם מר
מתוך הסרט טעם מר | צילום: איתי גל

"ככל שנכנסו עמוק יותר לתחביב הזה מצאנו סרטי גמר לא פחות טובים עם אלפים בודדים או אפילו מאות צפיות. הבנו שיש פער עצום בין הביקוש שיש לסרטי גמר לבין היכולת של הצופים למצוא סרטים שיעניינו אותם", הם מסבירים בהתרגשות. "אז החלטנו להרים את הכפפה וליצור פלטפורמה אחת שתאפשר פרסום וצפיה של סרטי גמר ממגמות קולנוע של בתי ספר תיכון".

ולדבריהם התגובות שקיבלנו עד כה היו מאוד חיוביות. "מהרגע שהשקנו את האתר נשלחו אלינו עשרות סרטי גמר ומורי קולנוע מרחבי הארץ שמחו לשתף איתנו פעולה. גם תלמידים שסרטי הגמר שלהם כבר היו אצלנו במאגר יצרו איתנו קשר וסיפרו לנו שהם שמחו מאוד לגלות את הסרט שלהם אצלנו".

במאי 2019 התחילו הארבעה לעבוד על הפרויקט, ובחודש יולי יצאה הגרסה הראשונית לקהל מצומצם. "עבדנו על סקולפליקס במשך שבעה חודשים, שבהם הוצאנו גרסאת הרצה מאוד ראשונית לקהל מאוד מצומצם על מנת לבדוק את התגובות שהפלטפורמה מקבלת", הם מספרים. "גרסאת ההרצה הזאת התפרסמה מפה לאוזן וקיבלה הרבה יותר כניסות משציפינו. זה היה רגע שנתן לנו הרבה מאוד מוטיבציה להמשך כי ראינו שלא רק אנחנו מבינים את החשיבות של המיזם".